Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach

Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach

Siedlce, Świrskiego 31
Centrum Kultury i Sztuki w SiedlcachOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Założone w 1975 roku Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach z początku zrzeszało pod swoimi skrzydłami wszystkie instytucje kulturalne, działające na terenie województwa siedleckiego. W 1999 roku zarządzanie placówką przejęło Miasto Siedlce. Historia Centrum Kultury i Sztuki Województwa Siedleckiego rozpoczyna się wraz z Zarządzeniem nr 23/75 Wojewody Siedleckiego z 13 sierpnia 1975 roku, którego kluczowym założeniem było zjednoczenie pod jednym dachem domów kultury, bibliotek, kin i innych ośrodków artystycznych, aby zwiększyć efektywność działania i wspierać organizację wydarzeń kulturalnych.

Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach to nowoczesna instytucja, która służy nie tylko integracji, ale także wsparciu merytorycznym i organizacyjnym dla lokalnych ośrodków kultury. Jednym z wyróżników tego ośrodka są wprowadzone programy podnoszenia kwalifikacji pracowników kultury, dzięki którym możliwe jest lepsze zarządzanie i organizacja pracy artystycznej.

Oprócz bogatej oferty działalności artystycznej i edukacyjnej, struktura Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach umożliwia praktyczne szkolenia instruktorów oraz planowanie i programowanie wydarzeń kulturalnych. Po reformie administracyjnej w 1999 roku, Centrum przestało pełnić rolę wojewódzkiej placówki, stając się instytucją miejską Siedlec. Mimo to, jego działania wciąż skierowane są do szerokiej publiczności, organizując wydarzenia o zasięgu ponadlokalnym.

Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach – wydarzenia w ramach instytucji

Organizowane na terenie Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach wydarzenia są możliwe dzięki działalności licznych sekcji tematycznych, dotyczących przede wszystkim dziedziny teatru. W placówce funkcjonuje m.in. Teatr ES, Studio Teatralne im. Jacka Woszczerowicza, Teatr Dziecięcy Dramma-Mia oraz Chór Miast Siedlce.

Mające miejsce na terenie Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach spektakle są realizowane w ramach prowadzonych od wielu lat stałych cykli, skierowanych do publiczności w różnym wieku i odmiennych upodobaniach artystycznych. Do kategorii tej zaliczają się m.in. Ogólnopolski Festiwal Teatrów „Sztuka plus Komercja”, Rodzinna Niedziela w Teatrze, Teatr Smyka, Teatr Mądrego Widza oraz Wakacyjna i Zimowa Akademia Talentów.

Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach – spektakle i stand-upy

Które z organizowanych w niedalekiej przyszłości przez Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach wydarzeń będzie cieszyć się największym zainteresowaniem odwiedzających je gości? Wśród najciekawszych propozycji warto wymienić m.in. wyjątkowe wydarzenie muzyczno-kabaretowe w wykonaniu Tomasza Karolaka - "50 i co?". To nie tylko koncert, ale prawdziwa podróż przez muzyczne i aktorskie doświadczenia artysty. Otwarcie dzieląc się swoimi życiowymi historiami, aktor i piosenkarz zaprasza publiczność do świata show biznesu, który może zaskoczyć niejednego. Jego unikatowy, rockowy styl narracji, przeplatany jest utworami na żywo, które są nieodłącznym elementem jego artystycznej ścieżki.

Drugą propozycją jest występ Daniela Olbrychskiego, legendy polskiej sceny filmowej i teatralnej, który zyskał uznanie jako mistrz monologu i elokwencji, posiadacz wyjątkowo sugestywnego głosu. Obecnie artysta zaprasza na swoje niezwykłe One Man Show, na które bilety są już dostępne. Podczas spektaklu widzowie będą mieli okazję doświadczyć wyjątkowego widowiska, w którym aktor zaprezentuje szeroki wachlarz utworów poetyckich autorstwa takich postaci jak Młynarski, Mickiewicz, Gałczyński, czy Norwid.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach?
Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach znajduje się przy ulicy Biskupa Ignacego Świrskiego 31.
Jakie wydarzenia odbywają się w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach?
Mające miejsce w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach wydarzenia to przede wszystkim spektakle teatralne oraz występów najbardziej znanych przedstawicieli polskiej sceny rozrywkowej.
Kiedy zostało otworzone Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach?
Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach w pierwotnej postaci zostało otworzone w 1975 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też