Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Wind Rose

Wind Rose

Wind RoseSzczegółyOpisWydarzeniaWind Rose - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Piza, Włochy
dyscyplina:
Metal, power metal
social media:

Opis

Wind Rose to utworzony w 2009 roku w Pizie (Toskania) włoski zespół muzyczny, specjalizujący się w muzyce power metal, folk metal oraz metal symfoniczny. Pierwszy album studyjny metalowej grupy powstał w 2012 roku, a od kilku lat włoska kapela robi w Europie ogromną furorę.

Głównym wokalistą Wind Rose jest niezastąpiony Francesco Cavalieri, któremu na scenie towarzyszą Claudio Falconcini (wokalista wspierający + gitara), Federico Meranda (instrumenty klawiszowe), Cristiano Bertocchi (gitara basowa + wokal wspierający) oraz Federico Gatti (perkusja).

Rozmaite inspiracje oraz praca nad pierwszymi albumami

Artyści wchodzący w skład Wind Rose wielokrotnie powtarzali, że czerpią z otaczającego ich świata różnorodne inspiracje, fascynując się m.in. twórczością J.R.R. Tolkiena. W swoich utworach wykorzystują odrobinę fantastyki, harmonii, bogatej estetyki muzycznej, cięższych brzmień i świata krasnoludów.

Na pierwszy album studyjny fani włoskiej grupy musieli poczekać trzy lata, ale nie oznacza to, że przez ten czas metalowi muzycy próżnowali. Na rynku pojawiło się ich demo zatytułowane „Demo 2010”. Już wtedy było jasne, w którym kierunku będzie podążać metalowa formacja i na jakich aspektach skupi się w swojej twórczości.

Debiutancki album „Shadows Over Lothadruin” zebrał sporo pozytywnych recenzji, choć oczywiście był zaledwie wstępem do wielkiej europejskiej kariery muzycznej.

Drugi krążek i utwory, które zapisały się w pamięci słuchaczy na długie lata

Dla Włochów muzyka jest bardzo ważnym aspektem życia. Można się przecież przy niej zrelaksować i identyfikować się z historiami, które są opisywane w poszczególnych utworach. Tak samo jest w przypadku metalu. W 2015 roku grupa wydała drugi krążek „Wardens of the West Wind”, na którym znalazły się tak wyjątkowe utwory, jak:

 • „The Breed of Durin”,
 • „Spartacus”,
 • „Rebel and Free”,
 • „Age of Conquest”.

Te kawałki pozostały w pamięci europejskich słuchaczy przez wiele kolejnych lat, aż na rynku nie pojawiły się następne krążki Wind Rose.

Grupa ściśle współpracuje z wydawnictwem muzycznym Napalm Records, dzięki czemu każda kolejna płyta jest starannie dopracowana i pozbawiona jakichkolwiek mankamentów. Wcześniej muzycy współpracowali m.in. ze Scarlet Records i Inner Wound Recordings.

Trzecia płyta i występy na popularnych festiwalach metalowych

Przełomowym momentem w karierze Wind Rose okazała się trzecia płyta artystów z Toskanii „Stonehymn”.

To właśnie ona otworzyła przed nimi nowe możliwości, a organizatorzy festiwali metalowych (m.in. w Czechach oraz Wielkiej Brytanii) chętnie zapraszali ich na występy przed dużą publicznością. Zespół udał się też w trasę koncertową po Japonii. Na krążku „Stonehymn” ukazały się następujące hity:

 • „Dance of Fire”,
 • „Fallen Timbers”,
 • „The Wolves’ Call”,
 • „Under the Stone”.

Artyści nie zamierzali jednak spocząć na laurach i już wkrótce zaczęli pracę nad swoim czwartym krążkiem – „Wintersaga”.

Kolejne niezapomniane utwory i płyta „Warfront”

W międzyczasie na rynku pojawiały się kolejne niezapomniane utwory kapeli Wind Rose – „Diggy Diggy Hole”, „Wintersaga”, „There and Back Again”, „The Art of War” czy też „Of Iron and Gold”.

W końcu muzycy poinformowali, że w niedalekiej przyszłości ukaże się piąty album studyjny zespołu „Warfront”. Stało się tak w 2022 roku, a największym zainteresowaniem na płycie cieszyły się następujące kawałki:

 • „I am the Mountain”,
 • „Army of Stone”,
 • „Tales of War”,
 • „Together We Rise”,
 • „Gates of Ekrund”.

Można mieć przy tym pewność, że tak dobrze poprowadzona kariera muzyczna w dalszym ciągu będzie się rozwijać we właściwym kierunku. Artyści znają swoją wartość i bez problemów trafiają w serca słuchaczy na całym świecie.

Dotychczasowe koncerty

Do tej pory metalowa kapela Wind Rose grała dla swoich fanów m.in. w Londynie, Paryżu, Wiedniu, Nowym Jorku, Atlancie, Montrealu, Warszawie czy też Stuttgarcie.

Wydarzenia

Wind Rose - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Wind Rose?

Miejscowości, w których Wind Rose wystąpi w najbliższym czasie: Kraków.

Gdzie i kiedy utworzona została grupa muzyczna Wind Rose?
Wind Rose to włoski zespół power metalowy. Utworzono go w 2009 roku we włoskiej Pizie (Toskania).
Jak nazywa się pierwszy album studyjny grupy Wind Rose?
Pierwszy album studyjny grupy Wind Rose nazywa się „Shadows Over Lothadruin” i powstał w 2012 roku.
Jakie kawałki zespołu Wind Rose uchodzą za najpopularniejsze?
Najpopularniejsze kawałki w zbiorach Wind Rose to m.in.: „Together We Rise”, „Gates of Ekrund”, „Wintersaga” czy też „Diggy Diggy Hole”.
Kto wchodzi w skład zespołu Wind Rose i z jakimi wydawnictwami współpracuje kapela?
W składzie zespołu Wind Rose znajdują się Francesco Cavalieri, Claudio Falconcini, Federico Meranda, Cristiano Bertocchi oraz Federico Gatti (perkusja). Kapela współpracuje przede wszystkim z wydawnictwem Napalm Records.

Fani lubią też

Zobacz też