Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta The 1975

The 1975

Sprawdź wydarzenia
The 1975OpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

The 1975 to brytyjski zespół pop rockowy z Manchesteru. W jego skład wchodzą: wokalista i gitarzysta Matthew "Matty" Healy, gitarzysta Adam Hann, basista Ross MacDonald oraz perkusista George Daniel.

Muzycy grali razem już w szkole średniej. Zaczynali od występów na lokalnych imprezach, coverując utwory punkowe. W 2012 roku wydali EP-kę "Facedown", a następnie wyruszyli w trasę z Little Comets jako support. Ich single "The City", "Sex" czy "Chocolate" oraz żywiołowe występy na żywo zaczęły przynosić im popularność.

Rozwój kariery The 1975

Debiutancka płyta The 1975 zatytułowana "The 1975" ukazała się w 2013 roku i dostała się na szczyt brytyjskich list przebojów. Kolejny - "I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful yet So Unaware of It" został wydany w 2016 roku i również podbił brytyjskie notowana, a także zadebiutował na amerykańskiej liście Billboard 200. Rok później The 1975 otrzymali nagrodę Brit Award za najlepszy brytyjski zespół. W 2018 roku ukazał się trzeci krążek - "A Brief Inquiry into Online Relationships". Czwarty album, "Notes on a Conditional Form", ukazał się w 2020 roku. Kolejna płyta, "Being Funny In A Foreign Language", pojawiła się w sklepach w 2022 roku.  The 1975 często łączą głębokie i interesujące teksty z bardzo "przyjemnymi" i wpadającymi w ucho melodiami. Lubią także bawić się muzyką i przerabiać swoje utwory na wersje akustyczne bądź remiksy.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Live Nation

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy powstał zespół The 1975?
Grupa The 1975 powstała w 2002 roku na obrzeżach Manchesteru (Wielka Brytania) z inicjatywy kilku znajomych z liceum.
Do jakiego innego zespołu jest porównywana brytyjska formacja?
The 1975 są często porównywani z kultowym Radiohead.
Jak nazywa się debiutancki album The 1975?
Debiutancki krążek, zatytułowany "The 1975", ukazał się 2 września 2013 roku, a przy jego produkcji zespół wspierał Mike Crossey, wcześniej współpracujący z Arctic Monkeys czy Foals.
Kto wchodzi w skład zespołu?
Matthew "Matty" Healy (wokal, gitara), Adam Hann (gitara wiodąca), Ross MacDonald (gitara basowa), George Daniel (perkusja).
Jakie są najpopularniejsze utwory zespołu The 1975?
Chocolate, Robbers oraz fallingforyou.

Fani lubią też

Zobacz też