Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo

Shaggy

ShaggyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Shaggy to zdobywca wielu Grammy i jeden z najważniejszych jamajskich artystów, który cieszy się nieprzerwanym sukcesem w świecie reggae/dancehall, a jego wpływ na globalny pop jest niepodważalny..

 

Jest jednym z niewielu artystów reggae, którym udało się dotrzeć na top sprzedaży albumów i singli pop w USA, nie wspominając wielu innych krajów, gdzie osiągnął wielki sukces.

Shaggy i początek kariery 

Urodził się w 1968 roku w Kingston na Jamajce i naprawdę nazywa się Orville Richard Burrell. Pseudonim Shaggy zyskał jeszcze jako dziecko od bohatera ze „Scooby-Doo”. W wieku 18 lat osiedlił się z matką w Nowym Jorku, gdzie zaczął nawijać w sound systemie Gibraltar Musik. Jego cover hitu ska Folkes Brothers "Oh Carolina" (1993) natychmiast stał się globalnym przebojem dosłownie wszędzie

Shaggy i koncert online 

Akustyczny koncert Shaggiego to świetna okazja, aby wysłuchać w innej wersji niezapomniane przeboje artysty. Stream poniżej. 

 

 

Shaggy podbił świat płytą  “Boombastic” (1995). Utwór tytułowy sprzedał się w nakładzie ponad miliona sztuk, a płyta spędziła rok na pozycji 1 listy przebojów albumów reggae Billboard. Zdobyła nagrodę Grammy za najlepszy album reggae. Rok 2000 to jedna z najlepiej sprzedających się płyt reggae w historii “Hot Shot”. Ważnym albumem był “Intoxication”, nominowany do Grammy, z hitami jak "Church Heathen". W 2007 roku Shaggy otrzymał na Jamajce Order of Distinction. Rok później zaśpiewał oficjalny hymn Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - "Feel the Rush". Jego ostatnim albumem jest “Out of Many, One Music” (2013) nagrany razem ze Sly & Robbie i bardzo wysoko oceniany za wspaniałe poczucie oryginalnego jamajskiego reggae.

 

W 2012 Shaggy założył wytwórnię Ranch Entertainment, Inc i wciąż z sukcesem wydaje kolejne single. Jest także nieprzeciętnym biznesmenem i filantropem. Zawsze żył zgodnie z założeniem, że "dużo wymaga się od tych, którzy dużo otrzymują”. Założył Shaggy Foundation, organizację zajmującą się działalnością charytatywną i wspierającą szpitale.

Koncerty Shaggy'ego

Shaggy cały czas koncertuje przekazując publiczności wiele energii. Koncerty Shaggy'ego to duże widowiska, podczas których muzyk niejednokrotnie zaskoczył swoich fanów. 

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Shaggy?
Shaggy, a właściwie Orville Richard Burrell, urodzony 22 października 1968 roku w Kingston, jest jamajskim wokalistą.
Jaką muzykę tworzy Shaggy?
Shaggy tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak reggae, dancehall oraz rap.
Jaki jest pierwszy album, który wydał Shaggy?
Pierwszym albumem artysty jest "Pure Pleasure", który został wydany 30 lipca 1993 roku.
Kiedy zadebiutował Shaggy?
Shaggy zadebiutował w 1993 roku aranżacją utworu zespołu Folkes Brothers "Oh Carolina". W następnych latach zanotował sporo sukcesów między innymi przeboje takie jak "Boombastic" czy "It Wasn't Me".
Jakie działalności charytatywne podejmuje Shaggy?
Shaggy utworzył swój projekt charytatywny "Shaggy and Friendz" w 2016 roku. Przekazał ponad milion dolarów na szpital dziecięcy Bustmante na Jamajce. Poza pomocą finansową podarował dla szpitala odpowiedni sprzęt medyczny.

Fani lubią też

Zobacz też