Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Rod Stewart

Rod Stewart

Sprawdź wydarzenia
Rod StewartSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
79 lat
data urodzenia:
10.01.1945
miejsce urodzenia:
Londyn, Wielka Brytania
dyscyplina:
Piosenkarz rockowy, popowy i soulowy
social media:

Opis

Rod Stewart to jeden z najpopularniejszych brytyjskich piosenkarzy. Artysta przyszedł na świat 10 stycznia 1945 roku w Londynie. Mimo tego, iż jest Anglikiem sam uważa się za Szkota.

Rod Stewart - informacje o artyście

Rod Stewart swoją przygodę z muzyką rozpoczął wcześnie, bo już w wieku 11 lat. Został wtedy członkiem niewielkiej grupy muzycznej The Kool Kats. Jego poważniejsza kariera ma swoje początki w latach 60. gdy towarzyszył Wizzowi Jonesowi podczas jego trasy koncertowej, jaką odbywał po Europie. Niedługo później został on członkiem grupy Jimmy Powell & the Five Dimension. Początkowe lata kariery muzyka związane były głównie z dołączaniem do kolejnych zespołów a następnie ich opuszczaniem.

 

Rod Stewart po swoich przygodach z występami w zespołach postanowił rozpocząć karierę solową. Jego dwa pierwsze albumy zatytułowane "An Old Raincoat Won't Ever Let You Down” i "Gasoline Alley” nie zyskały jednak wielkiej popularności. Dopiero wydany kilka lat później album  "Every Picture Tells a Story" zyskał rzeszę fanów i zapoczątkował światową karierę muzyka. Ludzie na całym świecie zachwycali się niesamowitym artystą, jakim jest Rod Stewart płyty rozchodziły się natomiast w błyskawicznym tempie. 

 

Muzyka, którą tworzy Rod Stewart to połączenie popu z rockiem. W 1994 roku artysta został wprowadzony do "Rock and Roll Hall of Fame". W 2016 roku królowa brytyjska Elżbieta II uhonorowała go za dotychczasowe osiągnięcia przyznając tytuł szlachecki.  Artysta ma na swoim koncie 30 albumów studyjnych, a większość z nich pokryła się platyną w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Jego płyty oraz single sprzedały się na świecie w ponad 250 milionach egzemplarzy, co także świadczy o tym, jak popularny jest Rod Stewart koncerty gromadzące tysiące fanów również to potwierdzają.

 

Źródło zdjęcia: PAP/PA

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Rod Stewart?
Roderick David Stewart, urodzony 10 stycznia 1945 roku w Londynie, jest brytyjskim piosenkarzem. Obecnie szacuje się, że artysta sprzedał łącznie ponad 250 milionów płyt oraz singli.
Jaką muzykę tworzy Rod Stewart?
Rod Stewart tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak rock, pop, blues rock oraz soul.
Jak rozpoczynała się kariera muzyczna Roda Stewarta?
Rod Stewart rozpoczynał swoją karierę w ekipie folkowego piosenkarza Wizza Jonesa, któremu towarzyszył w europejskiej trasie koncertowej.
Które z utworów Roda Stewarta są najbardziej popularne?
Do największych przebojów artysty należą takie utwory jak "Maggie May", "Angel", "Do Ya Think I'm Sexy", "Baby Jane" czy "Hot Legs".
Jaki był pierwszy album Roda Stewarta?
Pierwszym albumem Roda Stewarta jest "An Old Raincoat Won't Ever Let You Down", który został wydany w lutym 1969 roku. Album znalazł się na 139. miejscu listy US Billboard 200.

Fani lubią też

Zobacz też