Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Paris Paloma

Paris PalomaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

TikTok pomaga w zrobieniu międzynarodowej kariery, czego dowodem jest Paris Paloma. To właśnie w ten sposób ta młoda, brytyjska artystka została bowiem sławna – przy okazji stając się viralem. Jeśli więc jej muzyka jeszcze jest Ci obca – koniecznie dowiedz się o niej więcej!

Paris Paloma – kim jest?

Pochodząca z Wielkiej Brytanii Paris Paloma to młoda wokalistka, która w wieku 22 lat stała się sławna za sprawą kawałka "Labour". Piosenka ta została feministycznym hymnem kobiet, a za sprawą TikToka – także i internetowym viralem. Czerpiąca inspiracje z mitologii, poezji oraz sztuki Paris Paloma opowiada w niej o żalu, potędze miłości oraz nieuniknionej śmierci, która czeka każdego. W życiu prywatnym zajmuje się natomiast historią sztuki – artystka studiuje bowiem w londyńskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Jaka muzykę tworzy Paris Paloma?

Paris to artystka o wielu twarzach. Dlatego też w jej kawałkach nie brak zarówno uwielbienia dla kobiet, bolesnych wspomnień, a nawet i agresji. W tym wszystkim nie brak jednak wrażliwości i kobiecej delikatności. Jej piosenki są natomiast osadzone w klimacie indie, dark pop oraz folk. Wzbogacone o niezwykle teksty, tworzą iście magiczną dyskografię.

"Labour" hymnem feministek

W marcu 2022 roku ukazała się piosenka Palomy - "Labour". I choć dotychczas wokalistka nie była na Wyspach zbyt znana – jej kariera nagle przyspieszyła tempa. Teledysk do "Labour" w ciągu zaledwie 15 godzin od swojej premiery na YouTube doczekała się aż 122 tysięcy wyświetleń! To jednak nic w porównaniu z ponad 1 milionem komentarzy, które zalały kanał piosenkarki. Tak oto kawałek opowiadający o dyskryminacji płci pięknej stała się hymnem współczesnych feministek.

W tekście artystka podkreśla natomiast, iż ma nadzieję, że kobiety w końcu zaczną być doceniane za swoją ciężką pracę i poświęcenie względem rodziny i najbliższych. Nie otrzymując za to żadnej zapłaty, wykonują swą pracę przez 24 godziny na dobę. A na końcu spotykają się jeszcze z bolesną krytyką. Dlatego Paris Paloma postanowiła się temu przeciwstawić – i tak oto powstał kawałek "Labour". A dzięki temu, że z tekstem do tej piosenki może utożsamić się każda kobieta,  bardzo szybko zyskała ona na popularności.

Inne sukcesy muzyczne

Na tym jeszcze nie koniec dorobku Paris Paloma. Na jej kanale w serwisie Youtube można znaleźć wiele ciekawych piosenek. Wśród nich znalazły się także cover piosenki "Tell It To My Heart" autorstwa Hozier. Kawałek ten spotjak się z ogromnym uznaniem, a co więcej dostrzegł ją także Hozier. Poza coverami Paris Paloma tworzy także własne, autorskie piosenki, teksty i aranżacje. Dowodem jej wielkiego geniuszu muzycznego jest także singiel "the Fruits", który doczekał się ponad 5 milionów streamów. Innym znany kawałkiem Paris stała się też piosenka "Rainbow Kitten Surprise". 

Zdjęcie dzięki uprzejmości Live Nation

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd jest Paris Paloma?
Paris Paloma pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie mieszka w Londynie.
Co studiowała Paris Paloma?
Piosenkarka była studentką brytyjskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso