Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Artysta Avril Lavigne

Avril Lavigne

Avril LavigneSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
39 lat
data urodzenia:
27.09.1984
miejsce urodzenia:
Belleville, Kanada
dyscyplina:
wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna, projektantka mody, filantropka, aktorka
social media:

Opis

Avril Lavigne to kanadyjska piosenkarka, autorka piosenek i aktorka. Urodziła się w 1984 roku w niewielkim miasteczku Belleville. Ze strony ojca ma pochodzenie francuskie, a jej imię w języku francuskim oznacza „kwiecień”.

Kariera Avril Lavigne

Pierwszymi osobami, które zauważyły potencjał Avril byli jej rodzice. Kupili jej mikrofon, gitarę, perkusję i keyboard, a nawet przerobili piwnicę na studio muzyczne. Będąc nastolatką Avril Lavigne zaczęła śpiewać na lokalnych imprezach i festiwalach i komponować piosenki. Podczas jednego z takich występów dostrzegł ją menadżer Cliff Fabri, który rozesłał jej nagrania do różnych wytwórni.

Avril Lavigne - kariera

W 2002 roku Avril Lavigne wydała debiutancką płytę „Let Go”. Odniósł on ogromny sukces zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie, pokrywając się platyną w kilkunastu krajach. W rodzimej Kanadzie płyta zdobyła diamentowy certyfikat, sprzedając się w milionie egzemplarzy. Znalazł się tam jeden z największych amerykańskich hitów dekady - „Complicated”, a także niezwykle popularnie „Sk8er Boi” oraz „I'm with You”.

 

Kolejny album - „Under My Skin”, wydany w 2004 roku również świetnie się sprzedawał i wylansował hity takie jak „Don't Tell Me” czy „My Happy Ending”. W tym samym roku artystka wyruszyła w swoją pierwszą światową trasę koncertową.

W 2007 roku ukazał się album „The Best Damn Thing” z piosenką „Girlfriend” i trafił na pierwsze miejsce listy Billboard 200.

 

Znacznie słabiej sprzedawały się „Goodbye Lullaby” z 2011 roku oraz „Avril Lavigne” z roku 2013. Najnowszy album wokalistki - „Head Above Water” ukaże się w 2019 roku. Powstawał on w dramatycznych dla Avril chwilach - w 2014 roku zachorowała ona na boreliozę, z którą zmagała się kilka lat.

Koncerty Avril Lavigne

Avril Lavigne to jedna z największych gwiazd, która posiada duże grono fanów. Koncerty Avril Lavigne to wielkie wydarzenia, podczas których artystka przekazuje swojej publiczności dużo pozytywnej energii. Wydarzenia z udziałem artystki są okazją aby na żywo usłyszeć jej największe przeboje takie jak między innymi Complicated czy We Are Warriors.

Avril Lavigne w Polsce

Avril Lavigne w Polsce wystąpiła w 2008 roku w ramach europejskiej trasy The Best Damn Thing. Wokalista wystąpiła w Hali Stulecia we Wrocławiu. Był to drugi koncert wokalistki w Polsce. Płyta Avril Lavigne The Best Damn Thing została sprzedana na całym świecie w nakładzie ponad 4 milionów egzemplarzy, a w Polsce uzyskała status Złotej płyty. 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Luuk Denekamp, CC-BY-SA 2.0

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też