Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Nicky Romero

Nicky Romero

Nicky RomeroOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Nicky Romero to ceniony DJ i producent muzyczny pochodzący z Holandii.

Początek kariery

Nicky Romero, a właściwie Nick Rotteveel, urodził się 6 stycznia 1989 roku w mieście Amerongen w Holandii. Po ukończeniu szkoły średniej przez krótki czas pracował jako barman i jednocześnie zaczął produkować własną muzykę. Niedługo później wytwórnia płytowa Once Records zaproponowała mu kontrakt płytowy. Pierwszymi singlami wypuszczonymi przez Nicky’ego były kawałki zatytułowane "Privilege" oraz "Qwerty", a następnie "Funktion One".

Nicky Romero w wieku 20 lat, w 2009 roku, zremiksował utwór Tony'ego Cha Cha "Get on the Floor" oraz utwór David’a Guetty "When Love Takes Over", co znacznie przyczyniło się do zwiększenia rozpoznawalności artysty. Rok później, w 2010 roku, muzyk wydał kawałek zatytułowany "My Friend", który był następnie grany przez wielu popularnych DJów, takich jak Tiësto , Axwell czy Sander van Doorn. Utwór osiągnął czwarte miejsce na światowej liście przebojów Beatport oraz pierwsze miejsce na liście Dance-Tunes.

W późniejszym czasie Nicky Romero skupił się na remiksach, przerabiając takie kawałki jak "Where Them Girls At", "What A Feeling" oraz "Dirty Dancer".

Rosnąca popularność

W 2012 roku artysta wydał singiel "Toulouse", który spotkał się z bardzo dużym uznaniem fanów i znalazł się na szczycie list przebojów. W tym samym czasie MTV ogłosiło go artystą EDM 2012 roku. Jego popularność zaczęła wyraźnie rosnąć. Latem 2012 roku podjął współpracę z Davidem Guettą na wspólnej sesji studyjnej na Ibizie. W październiku 2012 roku Nicky Romero otrzymał nagrodę DJ Mag "Highest New Entry". W tym samym roku podjął także współpracę z Avicii, co zaowocowało wydaniem wspólnego singla "I Could Be the One", który szybko stał się międzynarodowym hitem.

W 2013 roku artysta wydał swój singiel "Symphonica", który zajął pierwsze miejsce na liście przebojów Beatport Top 100. Do jego następnych głośnych hitów należały m.in. "Feet On the Ground" z 2014 roku, "Take Me" z 2015 roku oraz "Where Would We Be" z 2018 roku.

W 2020 roku artysta wydał trzy EP-ki: "Redefine", "Monocule (Volume 1)" oraz "Nights With You". 7 maja 2021 roku premierę miała natomiast EP-ka zatytułowana "Monocule (Volume 2)", a 4 lutego 2022 roku "See You on the Dancefloor".

Oprócz tworzenia muzyki, artysta zajmuje się także jej wydawaniem. 8 maja 2012 roku Nicky Romero założył wytwórnię płytową Protocol Recordings, która odnosi spore sukcesy i wydaje muzykę takich artystów jak Don Diablo, Arno Cost, Vicetone, Blasterjaxx czy R3hab.

Nicky Romero angażuje się ponadto w akcje charytatywne (m. in. projekty "10.000 Hours – People Planet Party" oraz "Fuck Cancer") i prowadził kursy produkcji muzycznej dla początkujących DJ-ów i producentów. Od 2013 roku prowadzi podcast Protokol Radio, którego jest gospodarzem.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Z kim współpracował Nicky Romero?
W czasie swojej kariery muzycznej Nicky Romero współpracował m. in. z takimi artystami jak David Guetta, Calvin Harris, Avicii, Vicetone, Stadiumx, Tiësto, Krewella, Hardwell, Nervo, Rihanna czy Fedde Le Grand.
Jaki tytuł noszą najbardziej znane piosenki artysty?
Do piosenek, które wykonuje artysta (samodzielnie lub wspólnie z innymi artystami) należą kawałki takie jak "I Could Be The one", "Legacy", "Like Home", "Metropolis", "Lighthouse", "Let Me Feel", "Harmony" "Toulouse" oraz "Warriors".
Jak nazywa się wytwórnia założona przez muzyka?
Nicky Romero założył wytwórnię płytową 8 maja 2012 roku. Wytwórni nazywa się Protocol Recordings i współpracuje z muzykami tworzącymi utwory z takich gatunków jak electro house czy progressive house.
Jak nazywa się najnowsza EPka w Nicky'ego Romero?
Najnowsza EP-ka artysty została wydana 4 lutego 2022 roku i została zatytułowana "See You on the Dancefloor".
Jakie nagrody otrzymał Nicky Romero?
Do najważniejszych wyróżnień, która uzyskał artysta należy m. in. nagroda magazynu DJ Mag "Highest New Entry" oraz wysokie pozycje w Top 100 DJs w różnych latach. Wiele jego singli zajęło ponadto pierwsze pozycje na listach hitów (jak "Symphonica" czy "I Could Be the One").

Fani lubią też

Zobacz też