Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Mor W.A.

Mor W.A.

Mor W.A.OpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Grupa hip-hopowa Mor W.A. jest znana na terenie całego kraju, a na jej koncertach zawsze zjawia się mnóstwo młodych osób. To w pełni zrozumiałe, ponieważ ten zespół zawsze stawiał na proste, jasne i mocne przekazy, które trafiają również do nieco bardziej doświadczonych odbiorców.

Zespół został założony w 1997 roku na terenie Warszawy i w kilka pierwszych lat swojej działalności zyskał ogromną popularność, pielęgnując ją później przez kolejne lata wyjątkowej rap twórczości. W składzie zespołu Mor W.A. znaleźli się Przemysław "Pepper" Rekowski, Przemysław "Łyskacz" Król oraz Michał "Wigor" Dobrzański.

Mor W.A.: krótka historia

Już pod koniec XX wieku można było się spodziewać, że grupa muzyczna Mor W.A. odniesie ogólnokrajowy sukces. Tak też się stało, dzięki czemu grupa przez wiele lat cieszyła się ogromną popularnością. Pierwszy album Mor W.A. ukazał się w 2000 roku i nosił nazwę "Te słowa mówią wszystko". Krążek spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony najwierniejszych fanów i miłośników muzyki hip-hop. Wszystko to sprawiło, że raperzy wchodzący w skład zespołu Mor W.A. zyskali jeszcze większą motywację i energię do działania, udowadniając w kolejnych latach swojej działalności, że mają wielki talent i doskonale wiedzą, jakie utwory chcą wypuszczać na polski rap rynek. Warszawska grupa Mor W.A. jest kojarzona przede wszystkim z wydawnictwem muzycznym EMI Music Poland. 

Mor W.A.: dotychczasowy dorobek muzyczny

Najwyższa pora zabrać się za krótkie podsumowanie dotychczasowego dorobku muzycznego hip-hopowego zespołu Mor W.A., o którym w Polsce jest głośno już od kilkunastu dobrych lat. Poza wspomnianym wyżej albumem muzycznym o nazwie "Te słowa mówią wszystko", zespół wydał również kilka innych krążków, a konkretniej:

 • "Morwa drzewo" (2002),
 • "Dla słuchaczy" (2004),
 • "Uliczne esperanto" (2007),
 • "Reedycja 2000-2012" (2012).

Biorąc pod lupę najpopularniejsze single/utwory grupy muzycznej Mor W.A. warto wspomnieć m.in. o takich kawałkach, jak: "Żyć nie umierać", "Idź za ciosem", "My to my", "Dla słuchaczy", "Coś się rozkręca", "Unoszę głowę" czy też "Śmieszne pieniądze". Te kawałki cieszą się sporym szacunkiem i uznaniem ze strony odbiorców w każdym przedziale wiekowym. Można je przesłuchać zarówno na krążkach hip-hopowego zespołu Mor W.A., ale też na ogólnodostępnych platformach społecznościowych i muzycznych. Oczywiście każdy słuchacz ma swoje ulubione numery zespołu Mor W.A., ale te wspomniane wyżej powinny być kojarzone przez wszystkich fanów szeroko pojętej muzyki rap. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że w 2004 roku grupa została nominowana do nagrody Yach Film w kategorii "Plastyczna aranżacja przestrzeni" - "Dla słuchaczy". 

Mor W.A.: współpraca, powiązani artyści & grupy

Z racji tego, że warszawska grupa hip-hopowa Mor W.A. cieszyła się tak dużym uznaniem ze strony kolegów z branży, współpracowało z nią wielu znanych artystów (raperów) oraz grup muzycznych. Są to m.in.:

 • DJ Mini,
 • Firma,
 • DJ 600V,
 • Rest,
 • Kafar,
 • Ero,
 • Z.B.U.K.U.,
 • Nizioł,
 • Śliwa,
 • Kacper HTA,
 • Ostry BZM,
 • Jongmen,
 • Hukos.

Oczywiście to tylko niektórzy raperzy oraz zespoły, z którymi grupa Mor W.A. nagrywała/nagrywa wspólne rap kawałki. Jeśli ktoś jest wielkim fanem muzyki hip-hop z prawdziwym i wiarygodnym przekazem, powinien zapoznać się właśnie z utworami grupy Mor W.A. Po odsłuchaniu kilku kawałków, słuchacze nie będą chcieli oderwać się od wyjątkowej twórczości warszawskiego zespołu Mor W.A.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywają się albumy muzyczne warszawskiej grupy hip-hopowej Mor W.A.?
Albumy muzyczne warszawskiej grupy Mor W.A. noszą nazwę "Te słowa mówią wszystko", "Morwa drzewo", "Dla słuchaczy", "Uliczne esperanto" oraz "Reedycja 2000-2012".
Jakie są najbardziej znane single/utwory zespołu muzycznego Mor W.A.?
Najpopularniejsze i najbardziej cenione single/utwory zespołu Mor W.A. to przede wszystkim: "Żyć nie umierać", "Idź za ciosem", "My to my", "Dla słuchaczy", "Coś się rozkręca", "Unoszę głowę" oraz "Śmieszne pieniądze".
Kto wchodził/wchodzi w skład grupy muzycznej Mor W.A.?
W składzie zespołu muzycznego Mor W.A. znaleźli się Przemysław "Pepper" Rekowski, Przemysław "Łyskacz" Król oraz Michał "Wigor" Dobrzański.
Z jakimi wydawnictwami muzycznymi jest kojarzona warszawski zespół hip-hopowy Mor W.A.?
Grupa hip-hopowa Mor W.A. jest kojarzona przede wszystkim z jednym wydawnictwem muzycznym - EMI Music Poland.
Z jakimi artystami (raperami) i grupami muzycznymi współpracowała/współpracuje grupa Mor W.A.?
Zespół Mor W.A. współpracował/współpracuje z takimi raperami i grupami, jak: DJ Mini, Firma, DJ 600V, Rest, Kafar, Ero, Z.B.U.K.U., Nizioł, Śliwa, Kacper HTA, Ostry BZM, Jongmen oraz Hukos.

Fani lubią też

Zobacz też