Megadeth

Megadeth

Megadeth to amerykański zespół trash metalowy, założony w kwietniu 1983 roku w Los Angeles w Kalifornii. Powstała z inicjatywy Dave'a Mustaine'a i Dave'a Ellefsona. Nazwa zespołu to fonetyczne brzmienie angielskiego (megadeath) określenia hipotetycznej jednostki miar, oznaczającej liczbę miliona osób, które zginęłyby w wyniku eksplozji nuklearnej. Megadeth sprzedało ponad 38 milionów albumów na całym świecie, zdobywając sześć platynowych płyt i siedem nominacji do nagród Grammy. Megadeth należy do Wielkiej Czwórki Thrash Metalu, razem z zespołami Metallica, Slayer i Anthrax. Muzyka Megadeth charakteryzuje się dynamicznymi kompozycjami z bardzo szybko i agresywnie granymi riffami gitar. Łatwo rozpoznawalny jest również śpiew wokalisty, gitarzysty i lidera - Dave'a Mustaine'a.  Swoją pozycję w świecie metalu wypracowali dzięki klasycznym już dzisiaj albumom: "Peace Sells. But Who's Buying?!?" (1986), "Rust In Peace" (1990) i "Countdown To Extinction" (1992). Megadeth od lat jest w doskonałej formie, o czym świadczy ich ostatni, piętnasty już krążek "Dystopia" (2016). Warto dodać, że za tytułowy utwór z tej płyty, grupa została nagrodzona Grammy w kategorii Best Metal Performance. Megadeth bilety na koncerty w sprzedaży!

Megadeth - Często zadawane pytania

  • Zespół Megadeth został założony w kwietniu 1983 roku w Los Ageles. Głównymi założycielami są Dave Mustaine i Dave Ellefson. Zespół tworzy muzykę w gatunku thrash metal, heavy metal.
  • Wiosną 1983 Dave Mustaine zakończył współpracę z zespołem Metallica. Muzyk po tej sytuacji zdecydował, że musi założyć własny zespół. Przypadkowo poznał Davida Ellefsona, gitarzystę Grega Handevidta i perkusistę Dijona Carruthersa. W 1984 roku zespół wyruszył w pierwszą trasę koncertową, a następnie podpisał kontrakt na trzy albumy z wytwórnią Combat Records.
  • Obecnymi członkami zespołu są Dave Mustaine, David Ellefson, Kiko Loureiro oraz Dirk Verbeuren.
  • Ostatnim albumem wydanym przez zespół Megadeth jest "Dystopia". Jego premiera przypadała na 22 stycznia 2016 roku nakładem wytwórni muzycznej Tradecraft/Universal. Płyta dotarła na 3. miejsce listy Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych, sprzedając się w nakładzie 49 tys. egzemplarzy w ciągu tygodnia od premiery.
  • Utwory zespołu Megadeth można usłyszeć przy produkcjach filmowych takich jak "Schocker" "Bohater ostatniej akcji" czy "Super Mario Bros." Muzyka zespołu pojawia się również w grach wideo, takich jak : Grand Theft Auto: Vice City, Ultimate Fighting Championship czy Guitar Hero.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Megadeth
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/