Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo

Madonna

MadonnaSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
65 lat
data urodzenia:
16.08.1958
miejsce urodzenia:
Bay City, USA
dyscyplina:
piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, tancerka, producentka muzyczna, producentka filmowa, scenarzystka, aktorka, reżuyserka, pisarka, projektantka mody
social media:

Opis

Koncert online Madonna Rebel Heart Tour to okazja, aby usłyszeć największe przeboje gwiazdy wykonane na żywo.  Stream poniżej. 

 

 

Madonna Louise Ciccone urodziła się w 1958 roku w Bay City, Michigan. Ze strony ojca jest Włoszką, a ze strony matki ma korzenie francusko-kanadyjskie. W dzieciństwie pobierała lekcje baletu oraz gry na fortepianie. Po szkole średniej przeniosła się do Nowego Yorku. Pracowała jako kelnerka i uczyła się tańca współczesnego. Występowała także jako tancerka podczas koncertów innych artystów.

 

Madonna zaczęła śpiewać i grać na perkusji i gitarze w amatorskich zespołach. Jej talent dostrzegł DJ i producent Mark Kamins, który pomógł jej podpisać kontrakt z wytwórnią Sire Records. W 1982 roku ukazał się debiutancki singiel Madonny „Everybody”, a rok później „Burning Up”. Oba stały się klubowymi hitami w Stanach. Pierwsza  płyta „Madonna” ukazała się w 1983 roku. Największą popularność zdobyły piosenki „Borderline” oraz „Lucky Star”.

Przełom w Karierze Madonny

Przełomem w karierze Madonny była druga płyta - Like a Virgin z 1984 roku, który znalazł się na pierwszym miejscu list przebojów między innymi w Stanach i Wielkiej Brytanii. Teledysk do piosenki Material Girl odtwarzał scenę Marylin Monroe z fimu „Mężczyźni wolą blondynki”.

 

Trzeci album - „True Blue” ukazał się 1986 roku i zawierał hity takie jak „Papa Don't Preach” czy La Isla Bonita i jak poprzedni zdobył pierwsze miejsce w Stanach i Wielkiej Brytanii, a także uplasował się na wysokich miejscach notowań wielu innych krajów.

Madonna na dużym ekranie 

Madonna zagrała także w kilku filmach, jak na przykład „Niespodzianka z Szanghaju” u boku męża Seana Penna. Nie przejawiała jednak talentu aktorskiego i otrzymywała Złote Maliny.

 

W 1989 roku wystąpiła w reklamie Pepsi, śpiewając piosenkę Like a Prayer. Wywołała ona spore kontrowersje, przez co Pepsi zerwało kontrakt z gwiazdą. Madonna przerobiła utwór i wydała go w kolejnym albumie o tym samym tytule. Płyta trafiła na pierwsze miejsce Billboard 200 i sprzedała się w 15 milionach egzemplarzy.

 

 W 1996 roku Madonna zagrała główną rolę w musicalu „Evita”, za którą otrzymała Złotego Globa. Ze ścieżki dźwiękowej filmu pochodzi na przykład „Don't Cry for Me Argentina”. Kolejny album - „Ray of Light” z piosenką Frozen otrzymał cztery nagrody Grammy. W nowym wieku Madonna poradziła sobie świetnie. Każda jej nowa płyta trafiała na listy przebojów – od „Music” z 2000 roku do „Rebel Heart” z 2015.

Koncerty Madonny

Koncerty Madonny nieustanie cieszą się wielkim zainteresowaniem na całym świecie. Artystka jest topową gwiazdą, która podczas swoich występów robi wielkie show. Madonna w Polsce wystąpiła na PGE Narodowym w 2012 roku.

 

Źródło zdjęcia: Universal Music Polska

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też