Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Luis Da Silva

Luis Da SilvaSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
34 lata
data urodzenia:
13.07.1989
miejsce urodzenia:
Brazylia
dyscyplina:
MMA, brazylijskie jiu-jitsu, muay thai
social media:

Opis

Luis Da Silva (Frankenstein) to urodzony 13 lipca 1989 roku w Brazylii zawodnik MMA, toczący swoje walki w kategorii półciężkiej. Aktualnie Da Silva jest zawodnikiem federacji KSW.

Brazylijczyk ma niezwykle bogate doświadczenie w sportach walki, a wcześniej regularnie pojawiał się na galach:

  • UFC,
  • Mr. Cage,
  • czy też Oktagon MMA.

Luis ściśle współpracuje z klubem sportowym Roxo Strike Team. Brazylijski zawodnik ma bardzo wszechstronne zainteresowania. Specjalizuje się nie tylko w formule MMA, ale też w muay thai i brazylijskim jiu-jitsu.

Zawodowy debiut Luisa Da Silvy i początkowe walki

Luis jest znany ze swojego ofensywnego stylu walki, dzięki czemu w wielu przypadkach szybko posyłał rywali na deski. Jego pierwsza zawodowa walka miała miejsce już dobrych kilka lat temu. Zorganizowano ją 15 grudnia 2013 roku, a rywalem Luisa Da Silvy był Jonathan Vale. Brazylijczyk nie miał trudności z tym, aby rozstrzygnąć to starcie na własną korzyść i mógł się cieszyć z bardzo udanego debiutu. Później Luis stoczył jeszcze kilka innych walk na nieco mniej popularnych galach. W pokonanym polu pozostawił m.in. takich zawodników, jak:

  • Rogerio Silva,
  • Rafael Silva,
  • Rodrigo Icoaraci,
  • Mauricio Santos,
  • czy też Ildemar Alcantara.

Kontrakt z UFC

Seria spektakularnych zwycięstw zaowocowała podpisaniem wymarzonego kontraktu z UFC. Debiutancka walka Luisa Da Silvy w UFC odbyła się 4 czerwca 2016 roku. Wtedy to naprzeciwko niego stanął Jonathan Wilson. Brazylijczyk po raz kolejny mógł się cieszyć z wielkiego zwycięstwa. Po następnej wygranej z Joachimem Christensenem nic nie wskazywało na to, że jego dalsza przygoda z UFC nie będzie już tak kolorowa. Brazylijczykowi przydarzyła się jednak seria czterech kolejnych przegranych. Pokonali go Paul Craig, Jordan Johnson, Ion Cutelaba oraz Gokhan Saki. Słabe wyniki sprawiły, że Luis musiał się rozejrzeć za nową federacją.

Przejście do Mr. Cage, Pittbul Fight, Oktagon MMA i KSW

Finalnie zakotwiczył na galach Mr. Cage oraz Oktagon MMA. W tym czasie walczył ze zmiennym szczęściem, gdyż pokonał m.in. Otavio Lacerdę i Jana Gottvalda, ale przegrał również z Karlosem Vemolą. 6 sierpnia 2022 roku stoczył walkę na gali Pitbull Fight 59. Po pasjonującym pojedynku pokonał Natalicio Filho, co zaowocowało podpisaniem kontraktu z KSW.

Pierwszy pojedynek w KSW zaplanowano na 14 października 2022 roku. Wtedy to Luis zmierzył się z Tomaszem Narkunem. Zdania obserwatorów były podzielone, ale to Luis pokazał się ze znakomitej strony i zyskał bonus za nokaut wieczoru w 2. rundzie. Kolejnym rywalem Brazylijczyka był Oumar Sy, lecz tej walki Luis nie będzie wspominał zbyt miło, ponieważ musiał opuścić oktagon już w 1. rundzie. Rywal nie dał mu wtedy większych szans.

Dalsza przygoda z KSW jest zależna jedynie od brazylijskiego fightera. Wkraczając ponownie na zwycięską ścieżkę, nie powinien mieć większych problemów z utrzymaniem swojego miejsca w federacji.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodził się Luis Da Silva?
Luis Da Silva to zawodnik MMA, toczący swoje pojedynki w kategorii półciężkiej. Urodzony 13 lipca 1989 roku w Brazylii.
Z kim Luis Da Silva stoczył swoją pierwszą zawodową walkę w MMA?
Pierwsza zawodowa walka Luisa Da Silvy w MMA miała miejsce 15 grudnia 2013 roku. Jego rywalem był Jonathan Vale. Luis wyszedł z tej potyczki zwycięsko.
Jakim pseudonimem w oktagonie posługuje się Luis Da Silva?
Luis Da Silva jest znany pod pseudonimem Frankenstein.
Z jakimi federacjami i klubami sportowymi współpracuje Luis Da Silva?
Brazylijski fighter współpracuje przede wszystkim z federacją KSW, choć w przeszłości rywalizował na galach UFC, Oktagon MMA i Mr. Cage. Trenuje również w klubie sportowym Roxo Strike Team.

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso