Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Kresy

KresySzczegółyOpisWydarzeniaKresy - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Kresy to łódzki zespół postpunkowy.
social media:

Opis

Kresy to prężnie rozwijający się zespół pięciu artystów z Łodzi. Choć dopiero stawia on pierwsze kroki na poważnej scenie muzycznej,  to już teraz zaskarbił sobie sympatię wielu osób. Ich wyjątkowe brzmienia są doceniane wśród dużego grona odbiorców, a potwierdzeniem ich prężnego rozwoju jest zaproszenie na Great September 2023. 

Jaka jest muzyka Kresów?

W skład Kresów wchodzi piątka pasjonatów muzyki, którzy każdą wolną chwilę spędzają na tworzeniu numerów. Są oni nie tylko świetnymi kolegami, ale też współpracownikami. Na scenie muzycznej działają oni relatywnie krótko, jednak już teraz mają na swoim koncie wydany jeden album. "Lumer", bo to właśnie o nim mowa, szybko został doceniony przez wielu słuchaczy, a jego wydanie przyniosło Kresom niemałą popularność. Choć trudno stwierdzić, by zespół ten już teraz znajdował się na mainstreamowej scenie, to i tak wiele wskazuje na to, że niebawem nastąpi olbrzymi rozkwit tego kwartetu i niewykluczone, że wkrótce faktycznie stanie się to prawdą. 

Jakie piosenki wydały Kresy?

Kresy na ten moment mają na koncie jeden album, który składa się z czterech piosenek. Poszczególne utwory mocno się od siebie różnią, jednak łączy je to, że są energiczne i bardzo rytmiczne. Znakiem firmowym Kresów jest utwór "Bies", który stanowi opowieść o doświadczeniach, jaką przeżyła piątka artystów. Choć "Bies" w mgnieniu oka zaskarbił sobie sympatię słuchaczy, to nie tylko on determinuje popularność wydanego albumu. Wielu zwolenników ma także "Zakręt". Piosenka ta prezentuje zupełnie inny styl muzyczny niż "Bies", ale i tak ma w sobie coś wyjątkowego, co przyciąga kolejnych słuchaczy. Ważnym elementem w albumie Kresów jest także piosenka "Krew" oraz "85A". Na płycie coś dla siebie z pewnością znajdą miłośnicy wszystkich gatunków, albowiem Kresy nie boją się eksperymentowania. Dlatego też ich numery na pewno przypadną do gustu wielu osobom. 

Kto gra w zespole Kresy?

Zespół Kresy jest tworzony przez piątkę artystów. Na co dzień są oni świetnymi przyjaciółmi, jednak ich więź jest znacznie mocniejsza, albowiem łączy ich także muzyka. Najważniejszą osobą w całej ekipie jest Jan Kępiński. Odpowiada on nie tylko za wokal, ale również za grę na gitarze. On sam nie byłby jednak w stanie stworzyć tak dobrych kawałków, jakie mogliśmy zaobserwować na płycie "Lumer". Bardzo ważną postacią w zespole jest także Jan Ostalski - odpowiedzialny za gitarę - oraz Maciej Nowacki, który gra na gitarze basowej. Perkusistą w zespole jest natomiast Adam Pyzalski. Istotną osobą w ekipie jest również Wojciech Lumer - jego głównym zadaniem jest zajmowanie się instrumentami klawiszowymi. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Kresy - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Kresy?

Miejscowości, w których Kresy wystąpi w najbliższym czasie: Katowice.

Ile albumów wydały Kresy?
Kresy wydały na ten moment jeden album - "Lumer".
Jaka jest najdłuższa piosenka Kresów?
Najdłuższa piosenka to "85A" - trwa dokładnie 7 minut oraz 16 sekund.

Fani lubią też

Zobacz też