Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Katarzyna Dałek

Katarzyna Dałek

Katarzyna DałekSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
37 lat
data urodzenia:
22.03.1987
miejsce urodzenia:
Łódź
dyscyplina:
Aktorka serialowa, filmowa i teatralna

Opis

Katarzyna Dałek to urodzona 22 marca 1987 roku w Łodzi polska aktorka teatralna, filmowa i serialowa. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (Wydział Aktorski).

Spektakle teatralne oraz wyróżnienia

Z jakimi teatrami powiązana jest Katarzyna Dałek? Jest ich przynajmniej kilka. W tym gronie nie może zabraknąć m.in.:

 • Teatru Wybrzeże w Gdańsku,
 • Teatru Narodowego w Warszawie,
 • Teatru Polskiego w Poznaniu,
 • Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi,
 • Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu,
 • Teatru Logos w Łodzi.

Na jakie spektakle przełożyły się te współprace? Katarzyna Dałek zagrała przede wszystkim w takich przedstawieniach, jak: „Księga baśni”, „Ceremonie”, „Amadeusz”, „Arabela”, „Ciąg”, „Broniewski”, „Czarownice z Salem”, „Akt równoległy”, „Amatorki”, „Portret damy”, „Mapa i terytorium”, „Bella figura”, „Trojanki”, „Płatonow”, „Więzi”, „Jak wam się podoba”, „Lilla Weneda”, „Balkon”, „Niepokój”, „Resztki”, „Piękna Zośka” czy też „Wyzwolenie”.

Teatralny talent Katarzyny Dałek został doceniony na wielu różnych festiwalach. Aktorka może się pochwalić m.in. nagrodą za rolę Pauli w spektaklu „Amatorki” na 53. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, nagrodą marszałka województwa pomorskiego za rolę Abigail Williams w przedstawieniu „Czarownice z Salem” (Gdańsk, 2014 rok) i nagrodą za rolę Soni w spektaklu „Płatonow” na 54. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.

Przygoda z filmami i serialami

Co prawda dotychczasowa przygoda filmowa oraz serialowa Katarzyny Dałek nie jest może tak okazała jak jej dorobek teatralny, ale nie oznacza to, że utalentowana aktorka nie wystąpiła w żadnych produkcjach telewizyjnych. Widzowie mogli ją zobaczyć głównie w takich filmach i serialach, jak:

 • „Samo życie”,
 • „Jak to jest być moją matką”,
 • „Miłość jest wszystkim”,
 • „Radiostory”,
 • „Pati”.

Katarzyna Dałek – współpraca z innymi artystami

Wypadałoby jeszcze wspomnieć o tym, z jakimi artystami i artystkami powiązana jest Katarzyna Dałek. Aktorka grała już m.in. z Wojciechem Mecwaldowskim, Olgą Frycz, Izabelą Kuną, Ewą Stankiewicz, Katarzyną Chmarą, Lechem Sołubą czy też ze Zbigniewem Kaletą.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodziła się Katarzyna Dałek?
Katarzyna Dałek to bardzo rozpoznawalna polska aktorka filmowa, serialowa i teatralna, która urodziła się 22 marca 1987 roku w Łodzi. Należy wspomnieć, że Kasia jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi – na Wydziale Aktorskim.
Z jakimi teatrami kojarzona jest Katarzyna Dałek i w jakich przedstawieniach zaprezentowała już swój aktorski warsztat?
Katarzyna Dałek jest kojarzona m.in. z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Teatrem Logos w Łodzi, Teatrem Polskim w Poznaniu, Teatrem Narodowym w Warszawie i Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Wystąpiła już w takich spektaklach, jak: „Ceremonie”, „Arabela”, „Broniewski”, „Czarownice z Salem”, „Amatorki”, „Płatonow”, „Lilla Weneda”, „Balkon”, „Niepokój” czy też „Wyzwolenie”. Kasia ma na swoim koncie wiele prestiżowych wyróżnień.
W jakich filmach i serialach wystąpiła już Katarzyna Dałek?
Katarzyna Dałek regularnie pojawia się na szklanym ekranie, występując m.in. w takich filmach i serialach, jak: „Samo życie”, „Jak to jest być moją matką”, „Radiostory”, „Miłość jest wszystkim” czy też „Pati”.
Z jakimi aktorami i aktorkami współpracowała już Katarzyna Dałek?
Z Katarzyną Dałek grało już wielu popularnych aktorów i aktorek. W tym gronie znaleźli się przede wszystkim Izabela Kuna, Olga Frycz, Wojciech Mecwaldowski, Ewa Stankiewicz, Zbigniew Kaleta, Katarzyna Chmara i Lech Sołuba.

Fani lubią też

Zobacz też