Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Kamil Holden

Kamil Holden

Kamil HoldenOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Kamil Holden Kryszak to wokalista, który ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Jego debiutancki utwór solowy to "Kochaina", ale przed nim można było go już usłyszeć w innych piosenkach. To właśnie on jest autorem muzyki, która towarzyszy nam podczas oglądania niesamowitego, nagradzanego filmu pt. "Piosenki o Miłości". Co więcej, za tę muzykę Holden otrzymał nominację do dwóch nagród: O!lśnień (nagroda portalu onet.pl) oraz Krzysztofa Komedy. To jeszcze nie wszystko! Tworzy także muzykę dla zespołu Karaś/Rogucki.

Muzyka do filmu "Piosenki o miłości"

Stworzenie muzyki do filmu "Piosenki o miłości" nie mogło przypaść nikomu innemu. Kamil Holden Kryszak był najlepszym wyborem. W 2022 roku podjął się przygotowania muzyki do tego - w późniejszym czasie - wielokrotnie nagradzanego filmu. Co ciekawe, fabuła filmu pokrywa się niemal w 100% z życiem i karierą Kamila Holdena Kryszaka. Film opowiada bowiem o młodym chłopaku, który chce być samodzielny. Nie chce, by ktokolwiek kojarzył go z nazwiskiem sławnego ojca - aktora. Chłopak ten jest muzykiem... dokładnie tak jak Holden w prawdziwym życiu. Nic więc dziwnego, że muzyka zwaliła z nóg wiele osób, w tym także licznych krytyków. W końcu wyraża ona także jego osobiste, prawdziwe emocje. 

Jak sam opowiadał, była to pierwsza ścieżka dźwiękowa, którą stworzył samodzielnie do filmu. Co więcej w tym filmie bohaterowie także tworzą swoje pierwsze utwory. Dlatego Kamil Holden musiał pokazać się od amatorskiej strony, jednocześnie zachowując kunszt. 

Kamil Holden - kariera muzyczna

Najbardziej znane piosenki Kamila Holdena to: "Wszystko", "Jakie to ładne", "Zimny Ogień", "Nie jestem Alicją" oraz "Wołają znów". Wszystkie pochodzą z filmu "Piosenki o miłości". 

Ścieżka dźwiękowa z tego filmu zawiera 9 utworów:

  • "Wszystko" (z Justyną Święs),
  • "Wołają znów" (z Justyną Święs),
  • "Nie jestem Alicją" (z Justyną Święs oraz Wojtkiem Fryczem),
  • "Zimny ogień" (z Justyną Święs),
  • "Jakie to ładne" (z Justyną Święs),
  • "Nie jestem Alicją" (drugie wykonanie tylko z Justyną Święs),
  • "Ochota" (solo),
  • "R" (solo),
  • "Gdy śpiewa" (solo). 

Jego pierwszym utworem nagranym solowo, bez wykorzystania w żadnym filmie, jest "Kochaina". To piosenka, która trwa niemal cztery i pół minuty. Została wypuszczona w 2023 roku, dokładnie 16 marca i odsłuchana na Spotify w ciągu dwóch miesięcy niemal 40 tysięcy razy. Fani twierdzą, że to bardzo emocjonalna piosenka. Uważają ją za fantastyczne dzieło i wyczekują usłyszenia jej na żywo.

Został do niej nagrany teledysk, który wyreżyserowała Inez Kujda. Autorem zdjęć jest Karol Łakomiec. Produkcją zajął się Koko Goldstein. Tekst piosenki "Kochaina" napisał Kamil Holden Kryszak z pomocą Piotra Fiedlera. Muzykę stworzył samodzielnie Holden, a na perkusji zagrała Wiktoria Jakubowska. Artysta dziękował wszystkim wielokrotnie w swoich mediach społecznościowych.

Na swoim Instagramie artysta pokazywał także kulisy nagrań teledysku oraz tworzenia piosenki. Lubi nawiązywać kontakt z fanami i często z nimi dyskutuje w postach. 

Jego piosenki można znaleźć na wielu playlistach na Spotify, m.in. "Polskie hity o miłości", "Alternatywna Polska 2022", "Alternatywy Best of", "Zacisze", "Fryderyk 2023", "Zakochani", "Męskie Granie 2023" czy "Zakochani". 

Kategorie:wokaliści polscy

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy Kamil Holden stworzył muzykę do jakiegoś serialu?
Tak, jego muzykę można usłyszeć w serialu "Wilk", który jest emitowany przez Canal+.
Czy Kamil Holden Kryszak jest spokrewniony z Jerzym Kryszakiem?
Tak, jest to syn tego znanego aktora i satyryka.
Jak zaczęła się kariera Kamila Holdena?
Jego początki w branży muzycznej to występy na scenie pod pseudonimem Holden Beaver. Artysta przyjął go, by nikt nie kojarzył go ze znanym ojcem.
Z jaką wytwórnią jest związany Kamil Holden Kryszak?
Artysta jest związany z wytwórnią muzyczną Universal Music Polska od 14 lutego 2023 roku.
Jaka jest najpopularniejsza piosenka Kamila Holdena?
Najpopularniejszą piosenką jest "Wszystko", która została odtworzona na Spotify niemal 1,5 miliona razy.

Fani lubią też

Zobacz też