Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Julia Marcell

Julia Marcell

Julia MarcellOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Julia Marcell (właściwie Julia Górniewicz) pochodzi z Olsztyna, ale mieszka i tworzy w Niemczech. Jest nie tylko wokalistką, ale kompozytorką, songwriterką i multiinstrumentalistką. W 2007 roku zaprezentowała swoje pierwsze utwory. Zadebiutowała dwa lata później albumem „It Might Like You”. Fundusze na wydawnictwo zebrała dzięki akcji crowdfundingowej. Krążek otworzył jej drogę do międzynarodowego tournée, w trakcie którego zagrała m.in. w Japonii i Stanach Zjednoczonych.

 

W 2011 roku wydała album „June”, który przyniósł jej Paszport „Polityki” w kategorii Muzyka Popularna. Trzy lata później ukazało się jej kolejne wydawnictwo „Sentiments”. Album „Proxy” z 2016 roku był przełomem w karierze artystki, ponieważ po raz pierwszy zaprezentowała utwory z polskimi tekstami. Poza solową karierą Julia Marcell stworzyła także muzykę do dwóch spektakli Krzysztofa Garbaczewskiego - „Kamienne niebo zamiast gwiazd” i „Kronos” oraz do filmu „Jak całkowicie zniknąć” Przemysława Wojcieszka.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też