Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska

Jungle

JungleOpisWydarzeniaJungle - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Jungle to brytyjski zespół założony w 2013 roku w Londynie przez dwóch przyjaciół - Toma McFarlanda i Josha Lloyd-Watsona, lepiej znanych jako T i J.


Ich muzyka jest połączeniem funk'u, soul'u, disco i elektronicznych brzmień. Ich debiutancki singiel „The Heat” ukazał się w 2013 roku, zaś rok później premierę miał pierwszy, wydany nakładem wytwórni XL Recordings, album pt. „Jungle”, z którego pochodzą takie kawałki jak „Busy Earnin” czy „Time”. Płyta okryła się złotem i została nominowana do nagrody Mercury Prize. Jednym z powodów wyjątkowości zespołu jest to, że wymyka się on kategoryzacji; czerpie inspirację z wielu źródeł – starych soulowych kawałków, hip hopu, tanecznego disco i funk'u lat 70-tych; falset wokalisty przypomina nieco Bee Gees. To muzyka, która zaprasza wszystkich – każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Warto też wspomnieć o świetnych teledyskach Jungle, na których widać czystą, niczym nieograniczoną ekspresję i radość z tańca.

 

Wydarzenia

Jungle - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Jungle?

Miejscowości, w których Jungle wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też