shared.category-mega-menu.onTime

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Joost Klein

Joost Klein

Joost KleinSzczegółyOpisWydarzeniaJoost Klein - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
26 lat
data urodzenia:
10.11.1997
miejsce urodzenia:
Leeuwarden, Holandia
dyscyplina:
piosenkarz, raper, były youtuber
social media:

Opis

Joost Klein to 26-letni performer, pisarz i artysta. Jego energetyczny styl łączy elementy mainstreamowego popu z radosnym hardcorem i punkiem. Jest chwalony za poetyckie teksty połączone z chwytliwymi bitami, które oddają ducha młodości. W swoich piosenkach opowiada o osobistym cierpieniu, takim jak utrata rodziców w młodym wieku i otwarcie mówi o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym. Przekształca smutek w uniesienie, z przesłaniem, że wszyscy jesteśmy ludźmi. "It’s ok: none of us are ok".

Joost Klein - informacje o artyście

W holenderskim i belgijskim obiegu koncertowym Joost jest znany ze swoich legendarnych występów na festiwalach takich jak: Lowlands, Pinkpop i Pukkelpop. W listopadzie ubiegłego roku dał dwa wyprzedane koncerty w amsterdamskim AFAS Live dla 6000 osób. Niedawno zdobył prestiżową nagrodę Popprijs 2023, przyznawaną corocznie w Holandii zespołowi lub artyście, który wywarł największy wpływ na holenderską muzykę pop w danym roku.


Zagraniczna baza fanów Joosta również rośnie. W Belgii wystąpił w wyprzedanej hali Lotto Arena w Antwerpii. Zeszłego lata utwór "Friesenjung" Joosta stał się hitem numer 1 w Niemczech. Od tego czasu zdobył ponad 100 milionów streamów na całym świecie i uzyskał tytuł "Najlepszej piosenki” w niemieckich nagrodach radiowych 1LIVE Krone. Joost ma również wielu fanów w Szwajcarii, Austrii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Polsce, Włoszech i Ukrainie.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Live Nation

Wydarzenia

Joost Klein przyjeżdża do Polski! Zagra w Warszawie

29.05.2024

EurowizjaMuzyka

Joost Klein przyjeżdża do Polski! Zagra w Warszawie

Joost Klein - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Joost Klein?

Miejscowości, w których Joost Klein wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też