Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Joe Satriani

Joe Satriani

Joe Satriani OpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Joe Satriani urodził się 15 lipca 1956 roku w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w Nowym Jorku. Muzyk często określany mianem wirtuoza gitary elektrycznej, jest również wokalistą oraz kompozytorem.

Joe Satrini informacje o artyście

Artysta muzyką i grą na gitarze zaczął interesować się w wieku 14 lat, wówczas nastąpił przełom w życiu Joe Satrianiego i była nim informacja o śmierci Jimiego Hendrixa, którego muzyk bardzo cenił. Wcześniej Satriani zajmował się grą w futbol amerykański. 

                                  

 W wieku 15 lat artysta uczył innych gry na gitarze. Jego uczniami byli m.in. Steve Vai, Larry LaLonde (Primus), David Bryson, Kirk Hammett (Metallica), Alex Skolnick, Charlie Hunter oraz inni artyści. W kolejnych latach swój czas przeznaczał na grę z muzykami jazzowymi, co z kolei miało wpływ na ukształtowanie jego stylu. Byli to m.in. Lennie Tristano i Billy Bauer. The Squares był pierwszym zespołem założonym przez Joe Satrianiego, i miało to miejsce w latach osiemdziesiątych, wówczas muzyk spędzał czas na graniu koncertów z Mickiem Jaggerem i Alicem Cooperem oraz udzielał się przy sesjach nagraniowych różnych zespołów. 

 

Następne dziesięciolecie z kolei przyniosło angaż w zespole Deep Purple, gdzie muzyk zastąpił gitarzystę Ritchiego Blackmore'a. W 1986 roku został wydany jego solowy album pt " Not of This Darth".  Muzyk od roku 2008 istnieje w formacji Chickenfoot. W prywatnym życiu od 1981 roku mąż Rubinii Satriani, oraz ojciec ZZ Satrianiego.

Joe Satriani w Polsce

Wirtuoz gitary zamierza pojawić się w Polsce ze swoją  trasą koncertową The Shapeshifting Tour.  10 maja 2022 roku odbędzie się koncert Satrianiego w warszawskiej Stodole. W sprzedaży znajdują się już bilety na koncert w Warszawie.

 

Satriani na swoich koncertach przedstawi  utwory z nowego albumu. Na występach na żywo będzie można się zetknąć z uwielbianymi przez fanów utworami takimi jak “Surfing With The Alien”, “Cherry Blossoms”, “Always with Me, Always with You” czy ”Flying In A Blue Dream”. Satriani może się pochwalić wieloma albumami studyjnymi oraz albumami w wersji live, albumy te zostały sprzedane w 10 milionach egzemplarzy na całym świecie. Ze wszystkich solowych albumów, status platyny zyskały dwa, zaś cztery inne zdobyły status  złotych. Gitarzysta ma również na swoim koncie 15 nominacji do nagrody Grammy.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Alejandro Pavez, CC-BY-SA 3.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn