Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivalkswpiotr-rubik-trasadawid-podsiadlo
Home Artysta Hannes Bieger

Hannes Bieger

Hannes BiegerOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Hannes Bieger urodził się w 1978 roku w Niemczech, a dokładnie w Hamburgu. Jest producentem muzyki elektronicznej i muzykiem pokazującym swoją twórczość w koncertach na żywo. Współpracował z takimi artystami jak Steve Bug, czy Ben Klock.

Hannes Bieger: początki kariery

Na początku swojej kariery Hannes Bieger występował jako gitarzysta, ale to dzięki pracy przy tworzeniu muzyki elektronicznej stał się znany. Bieger posiada własne studio w Berlinie, gdzie tworzy zarówno własną muzykę, jak i pomaga przy projektach klientów. Jest entuzjastą syntezatorów analogowych, a w swoim studio posiada m.in. rzadki modułowy systezator o nazwie Mooga, którym często posługuje się w trakcie tworzenia. 

Hannes Bieger: praca jako producent muzyczny

Na początku XXI wieku Hannes Bieger stworzył dwa albumy z własnymi projektami. Ich tytuły to "Llava" oraz "Airmate". W następnym latach skupił się głównie na pracy z innymi muzykami zajmującymi się muzyką underground house, czy techno. Na liście artystów, z którymi współpracował znaleźli się m.in. Ben Klock, Dj Dixon, Steve Bug, Ellen Allien oraz Stephan Bodzin. W 2015 roku praca Hannesa jako producenta muzycznego została doceniona i został uplasowany na 4 miejscu na liście 11 Najważniejszych Ludzi na Berlińskiej Scenie Muzycznej. W tym samym roku jego studio pojawiło się na okładce magazynu "Sound on Sound".

Hannes Bieger: kariera solowa

Po sukcesach jako producent, Bieger wrócił do swojej kariery solowej. W 2017 roku wydał EP-kę zatytułowaną "Strato", która została dobrze przyjęta. Muzyka Biegera zaczęła pojawiać się w różnych wytwórniach techno i house takich jak Poker Flat, Bedrock, czy Flying Circus. Jego utwory kilkukrotnie zajmowały 1 miejsca w serwisie muzycznym Beatport. W 2018 roku Hannes Bieger wrócił do występowania na żywo. Po występie w Berlinie artysta wystąpił w różnych miejscach świata i Europy takich jak Szwajcaria, USA, Czarnogóra, Wielka Brytania, czy Włochy. W 2019 roku pojawił się w popularnej audycji radiowej Johna Digweeda, której transmisja obejmowała 45 państw. Poza karierą muzyczną Bieger przez ostatnie 20 lat zajmował się także pisaniem artykułów do różnych magazynów związanych z jego dziedziną m.in. do brytyjskiego magazynu "Sound on Sound". Poza tym zajmuje się również prowadzeniem wykładów i kursów dla zainteresowanych jego wiedzą i doświadczeniem. Robi to zarówno we własnej pracowni, jak i we współpracy z takimi instytucjami jak SAE Institute, Insound Academy, Popakademie Baden-Württemberg oraz Abbey Road Institute. W 2018 roku Hannes Bieger dał wykłady w takich miejscach jak Argentyna, Kolumbia, Chile, Ekwador, Panama oraz Brazylia.

Hannes Bieger: single i EP-ki

Od powrotu do solowej kariery w 2017 roku artysta wydał kilka singli oraz EP-ek. W 2017 na rynku pojawiła się epka "Strato" oraz singiel "Birth Of An Island". W 2018 roku artysta wydał epki "La Selva", "Stars" oraz "Tephra", a także singiel "Mauna Loa", a w 2019 na rynku pojawiły się epki: "Chemistry", "A Milion Souls" oraz "Tharsis". W 2020 roku powstały epki "Arc" oraz "Burn Your Love", w 2021 "Droids" oraz "The Heart", a także album "Pele", na którym pojawiły się utwory: "Pele", "Semeru", "Vent", "Poem For The Planet", "Miocene" oraz "Pluton".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Hannes Bieger?
Hannes Bieger urodził się w 1978 roku w Hamburgu, w Niemczech.
Jaką muzykę tworzy Hannes Bieger?
Bieger jest producentem muzyki elektronicznej. Prowadzi własne studio muzyczne w Berlinie.
Z jakimi artystami współpracował Hannes Bieger?
Hannes Bieger w swojej karierze współpracował m.in. z takimi artystami jak Ben Klock, Dj Dixon, Steve Bug, Ellen Allien, czy Stephan Bodzin.

Fani lubią też

Zobacz też