Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Giuseppe Ottaviani

Giuseppe Ottaviani

Giuseppe OttavianiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Giuseppe Ottaviani to włoski DJ i producent muzyczny, który od kilku dekad wciąga swą muzyką w taneczny trans. Znany również jako były członek duetu NU NRG od lat skupia się jednak na swojej karierze. A jego hity można usłyszeć na klubowych parkietach w całej Europie, a nawet i na świecie. Przeczytaj i dowiedz się więcej o Giuseppe Ottaviani.

Giuseppe Ottaviani i jego muzyczne dzieciństwo

Z muzyką Giuseppe Ottaviani miał do czynienia praktycznie od zawsze. Urodzony w muzykalnej rodzinie, już w wieku 4 lat zaczął grać na pianinie. Kwestią czasu więc było zapisanie go do szkoły muzycznej, co stało się, gdy miał 7 lat. To właśnie tam poznał muzykę klasyczną, niestety jednak poza instrumentami nie interesowało go nic. Tak więc musiał on zmienić szkołę na prywatną. I to właśnie to wydarzenie odmieniło jego życie najbardziej. Jak sam bowiem wspomina, to w szkole prywatnej zaczął mieć do czynienia z muzyką elektroniczną, do której zapałał miłością. Wkrótce potem, po jej ukończeniu w 1995 roku, podjął decyzję o zostaniu DJ–em.

Początki kariery

Pierwsze lata działalności muzycznej nie były dla Giuseppe łatwe. Wszystko jednak zmieniło się, gdy w 1999 roku podczas jednego ze swoich występów poznał on Andrea Ribecę i Giacomo Miccichego – dwóch DJ–ów włoskiego pochodzenia, z którymi się zaprzyjaźnił. Z Andre Ribec połączył go natomiast projekt muzyczny NU NRG, nad którym zaczęli współpracować w 2001 roku. Z pierwszym z nich Giuseppe założył nawet duet muzyczny NU NRG. To właśnie pod tym szyldem panowie wspólnie stworzyli kawałki takie jak "Dreamland".

Wkrótce potem odkrył ich Paul van Dyk, który zaprosił DJ–ów do współpracy z własną wytwórnią – Vandit Records. Efektem ich wspólnej pracy był mini album "Space Flow", który ukazał się w 2003 roku. W kolejnym roku artyści wydali swój pierwszy album "Freefall". Płyta ta przyniosła duetowi międzynarodowy rozgłos, a ich kawałki zaczęły pojawiać się w klubach od Kanady po Ibizę. Kolejnym krokiem w ich akrierze były live–act'y Ottavianiego na keyboardzie, które przyniosły im tytuł najlepszego live-act podczas gali Trance Awards za najlepszy live–act. Zaskoczeniem więc była dla wszystkich wiadomość o tym, że Giuseppe planuje skupić się na swojej karierze.

Solowa kariera

W 2005 roku niespodziewanie NU NRG zakończyło swoją współpracę, a Giuseppe Ottaviani skupił się na swojej karierze. Po odejściu dalej współpracował on dalej z wytwórnią Vandit, która w 2005 roku wydała jego singiel zatytułowany "Linking People". Spotkał się on z ciepłym uznaniem krytyków, jednak sławy przyniosły mu na tym etapie głównie remiksy kawałków znanych DJ–ów, w tym m.in. Paula van Dyka. Lata ciężkiej pracy na scenie klubowej jednak się opłaciły - w 2009 roku artysta doczekał się bowiem swojego pierwszego, solowego albumu. Płyta pod tytułem "GO!" zapewniła mu sławy - i to nie tylko we Włoszech. Od 2012 roku Giovanni prowadził także audycję radiową "Go On Air", która w formie cyfrowej ukazywała się aż do 2018 roku. W nieco zmienionej formule można jej posłuchać do dzisiaj. W 2013 roku otworzył on natomiast swoją wytwórnię muzyczną, której nazwę zaczerpnął właśnie od tej audycji!

Giuseppe Ottaviani i PureNRG

Co ciekawe, od 2014 roku Giovanni jest również częścią duetu PureNRG (pure energy, czyli czysta energia). Stworzony razem z brytyjskim DJ–em Solarstonem, duet doczekał się już razem 4 albumów. Ostatni z nich ukazał się w 2019 roku pod nazwą "Evolver".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Od kiedy Giuseppe Ottaviani jest DJ–em?
Artysta został DJ–em w 1995 roku.
Członkiem jakiej grupy muzycznej był Giuseppe Ottaviani?
W latach 2001–2005 Giuseppe należał do zespołu NU NRG wraz z Andre Ribec. Duet tworzył muzykę trance i elektro.
Jak nazywa się pierwszy album Giuseppe Ottaviani?
Pierwszą płytą wydaną pod nazwiskiem Ottaviani był album "GO!" z 2009 roku. W rzeczywistości jednak wypuścił on coś swojego już wcześniej. Mowa o płycie "Freefall", która ukazała się w 2004 roku, kiedy artysta należał jeszcze do NU NRG.
Gdzie i kiedy urodził się Giuseppe Ottaviani?
DJ pochodzi z Włoch, a dokładniej mówiąc z miejscowości Viterbo, gdzie urodził się 12 listopada 1978 roku.

Fani lubią też

Zobacz też