Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Gabriel Agudo

Gabriel Agudo

Sprawdź wydarzenia
Gabriel AgudoOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Gabriel Agudo to argentyński piosenkarz, muzyk, producent oraz autor tekstów. Jednocześnie jest on znany jako członek zespołów In Continuum i Steve Rothery Band. Dlatego jeśli go jeszcze nie kojarzysz – koniecznie zajrzyj poniżej i dowiedz się, co warto wiedzieć o Gabrielu Agudo.

Kim jest Gabriel Agudo?

Urodzony w Buenos Aires Gabriel Agudo to argentyński muzyk, twórca tekstów i producent muzyczny, który gra progresywnego rocka. Co więcej, poza karierą solową jest on także wokalistą zespołu Steve Rothery Band i In Continuum. Z drugim z zespołów Gabriel tworzył muzykę od 2018 roku wraz z ze swoim przyjacielem Dave'em Kerzner, Marco Minnemman, Randy McStine, Matt Dorsey, Fernando Perdomo oraz Leticią Wolf. Razem nagrali oni aż 2 płyty – "Acceleration Theory Part. 1 & 2", które ukazały się w 2020 roku.

Jaką muzykę gra Gabriel Agudo?

Wokalista czerpie inspiracje głównie z lat 70. i 80. Nic więc dziwnego, że jego muzyka zmierza w stronę progresywnego rocka. Inspirowana zespołami takimi jak: Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, Genesis i Pink Floyd. Warto jednak wspomnieć, że nie zawsze taka była. W latach 80. i 90. Gabriel Agudo tworzył utwory w stylu Jazz-Rock, Soul, Blues i Funk. Jego życie to jedna wielka podróż muzyczna oraz muzyka, która ewoluuje razem z nim.

Dalsze losy muzyczne

Gabriel Agudo znany jest z wielu wielkich projektów muzycznych. Mowa m.in. o współpracy z zespołem Bad Dream, z którym artysta wydał całą trylogię – albumy "Apocalypse Of The Mercy" (2015), "Déjà Vu" (2016) oraz "Chrysalis" (2017). Po zakończeniu projektu muzyk rozpoczął współpracę ze Stevem Rothery, który odbywał trasę koncertową po Ameryce Południowej. W 2018 roku podjął on natomiast decyzję o tym, by skupić się na karierze solowej. Owocem jego ciężkiej pracy stał się album "New Life".

"New Life"

To tytuł pierwszej solowej płyty, która ukazała się w marcu 2020 roku. Po 2 latach pracy nad materiałem artysta wreszcie zdecydował się pokazać go światu. Co więcej, inspiracją do jego stworzenia stała się osobista historia artysty. Seria niefortunnych zdarzeń doprowadziła go na skraj bankructwa, do rozwodu oraz wypadku samochodowego. Jednocześnie na jego rodzinę wpłynęła choroba matki, którą finalnie w 2019 roku Alzheimer doprowadził do śmierci. Muzyk nie poddał się jednak i usiadł do fortepianu, na który powstał kawałek "Free as a Bird". Warto również wspomnieć, że materiał na płytę w całości powstał w Paryżu.

"Voyager"

Artysta nie poprzestaje na laurach i w dalszym ciągu co jakiś czas wydaje kolejne single. W kwietniu 2021 roku ukazał się bowiem "Voyager" – utwór, którą Gabriel Agudo zadedykował Neilowi Armstrongowi i reszcie załogi Apollo 11. Wydarzenie jakim była misja lądowania na Księżycu stało się kamieniem milowym w historii ludzkości. Zapoczątkowało to również całkiem nowy okres dla nauki. Dlatego też kawałek ten jest hołdem dla załogi, która na oczach pokolenia artysty, 20 lipca 1969 roku dokonała tego przełomu. Piosenka liczy sobie nieco ponad 5 minut i hipnotyzuje swoim brzmieniem juz od pierwszych chwil. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi Gabriel Agudo?
Gabriel Agudo urodził się w Buenos Aires – stolicy Argentyny.
Jak nazywa się pierwsza solowa płyta Gabriela Agudo?
Mowa o albumie zatytułowanym "New Life", którego premiera odbyła się w marcu 2020 roku.
Z jakich utworów jest znany Gabriel Agudo?
W trakcie swej wieloletniej kariery artysta wydał wiele kawałków, a do najpopularniejszych należą m.in. "Marco Minnemann Drum Solo" (2021), "Scavengers" (2019), "Crash Landing" (2019), "Be the Light".

Fani lubią też

Zobacz też