Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Artysta Future Island

Future Island

Future IslandOpisWydarzeniaFuture Island - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Future Islands jest amerykańską grupą założoną w 2006 roku, grającą muzykę synth-popową. W skład zespołu wchodzą: wokalista Samuel T. Herring, basista i gitarzysta William Cashion, klawiszowiec Gerrit Welmers, oraz perkusista Michael Lowry. Grupa wydała sześć studyjnych albumów, z czego ostatni ,,As Long As You Are" w 2020 roku. 

Future Island - informacje o zespole 

Artyści z Future Islands nie lubią sztywnego szufladkowania ich muzycznych dokonań. Swoją muzykę określają jako połączenie romantyzmu nowej fali z energią charakteryzującą nurt post-punk. W ich piosenkach słychać wpływy różnych stylów. Nie jest to dziwne, bo wokalista wywodzi się z kultury hip-hopowej, klawiszowiec słucha punk rocka i heavy metalu, a gitarzysta gustuje głównie w indie rocku i muzyce grunge. Jako inspiracje muzycy podają takie zespoły jak The Cure, The Smashing Pumpkins, Joy Division, New Order, Danzig, czy Kraftwerk. Recenzenci podkreślają, że grupa ma łatwość tworzenia muzyki o sporym potencjale komercyjnym pod znakiem tanecznej elektroniki. Melodie wpadające w ucho z głównym motywem granym na klawiszach i soulowo pobrzmiewający wokal - to ich główne znaki rozpoznawcze. 

 

Muzycy tak opisują swoje występy: "Nasze przedstawienie ma dostarczać energetycznych wibracji w sensie fizycznym, chcemy poruszać ludzi - to jest główny cel." W pierwszych 10 latach swojej działalności występowali dla publiczności na żywo ponad 1000 razy. Frontman Sam Herring znany jest ze swoich występów na scenie. We wczesnych latach swej młodości był zafascynowany sztuką konceptualną i performerską. Jego idolami scenicznymi są Elvis Presley, Ian Curtis i James Brown. 

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Future Island - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Future Island?

Miejscowości, w których Future Island wystąpi w najbliższym czasie: Katowice.

Fani lubią też

Zobacz też