Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Eliza Rycembel

Eliza Rycembel

Eliza RycembelOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Eliza Rycembel to absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Zadebiutowała główną rolą w „Obietnicy" w reż. Anny Kazejak.

 

Mimo młodego wieku, można było ją zobaczyć w wielu znaczących filmach takich jak: „Carte Blanche” Jacka Lusińskiego, „Niewinne” Anne Fontaine, w musicalu „#Wszystko gra” Agnieszki Glińskiej, w krótkim metrażu „Milczenie Polskich Owiec” w reż. Macieja Stuhra, a także w filmach: „Nina” Olgi Chajdas (główna rola), „Ciemno, prawie noc” Borysa Lankosza, „Piłsudski” Michała Rosy, „Boże Ciało” Jana Komasy, który został nominowany do Oskara 2020 w kategorii najlepszy film międzynarodowy.

 

W 2014 roku zdobyła Nagrodę dla najlepszej aktorki za rolę w filmie „Obietnica” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Wiedniu, a w 2016 roku została laureatką „Talentów Trójki” w kategorii Film za „dojrzałość i prawdę w kreacjach aktorskich; za sprawdzenie się w bardzo wymagających rolach; za wyrazistą i ciekawą osobowość ekranową, za to wreszcie, że jest aktorskim odkryciem ostatnich lat". „Za wybitną kreację w filmie NINA” została uhonorowana nagrodą podczas 33 Tarnowskiej Nagrody Filmowej a rola w filmie „Boże ciało” Jana Komasy przyniosła jej nagrodę za drugoplanową rolę kobiecą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

Wystąpiła też w serialach takich jak; „1983” dla platformy Netflix w reż. Agnieszki Holland i Kasi Adamik, „Odwróceni” oraz „Belfer”. 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też