Na czasie

opener-festivalagnieszka-chylinskadawid-podsiadlovan-goghto-krakow-tworzy-metamorfozyharry-potter-symfonicznie
Home Artysta Dorian Electra

Dorian Electra

Dorian Electra OpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Dorian Electra to queerowy artysta, który nie identyfikuje się z żadną z płci. Słynie z nietypowego przywiązania do ekstrawaganckich strojów i jeszcze ciekawszych koncertów. 

Dorian Electra - informacje 

Muzykę Dorian Electry jest połączeniem nowoczesnych odmian popu (m.in. electropopu, synthopopu czy hyperpopu) z muzyką eksperymentalną. Pojawiają się tu echa takich gatunków jak trap, EDM czy bubblegum bass. To swego rodzaju nowa odmiana muzyki elektronicznej, zapoczątkowana przez przykładowo Charli XCX. Wyrosła z internetowych eksperymentów zawiera w sobie cząstkę nieprzewidywalności, dzięki czemu koncerty Dorian Electra zawsze są niezapomnianym przeżyciem. 

 

Dorian Electra zyskał sławę po wyjątkowym albumie "Flamboyant", który odbił się szerokim echem nie tylko wśród publiczności, ale też krytyków. Eksperymentalna muzyka połączyła się tu z chwytliwością, dzięki czemu wiele kawałków trafiło na listy przebojów. Równie popularny okazał się następny krążek, czyli "My Agenda". Kolejny album, zatytułowany "Fanfare", ukazał się w 2023 roku.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Live Nation

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też