Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsunrise-festivalfame-mma
Home Artysta Daniel Rutkowski

Daniel Rutkowski

Sprawdź wydarzenia
Daniel RutkowskiSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
35 lat
data urodzenia:
20.01.1989
miejsce urodzenia:
Radom
dyscyplina:
MMA, boks, zapasy
social media:

Opis

Daniel Rutkowski (Rutek) to urodzony 20 stycznia 1989 roku w Radomiu polski zawodnik MMA wagi piórkowej. Dysponujący bardzo mocnym uderzeniem i doskonałą techniką zapaśniczą fighter trenuje w klubie sportowym Cross Fight Radom, należąc przy tym do federacji KSW.

We wcześniejszych latach Daniel występował m.in. na galach:

 • Babilon MMA,
 • FEN.

Jednym z najchętniej wykorzystywanych stylów walki przez Daniela są zapasy, w których Rutek czuje się po prostu wyśmienicie (zdobywał w tej dyscyplinie medale Mistrzostw Polski). Daniel ma za sobą również wiele pojedynków bokserskich, dlatego śmiało można go uznać za niezwykle wszechstronnego zawodnika.

Daniel Rutkowski i amatorskie walki

Przed przystąpieniem do zawodowych walk Daniel stoczył kilka amatorskich starć, w których to pokonał m.in.:

 • Cezarego Oleksiejczuka,
 • Mateusza Wieczorka,
 • Krystiana Knopa,
 • czy też Karola Żurowskiego.

Przejście na zawodowe areny

Początki Rutkowskiego na zawodowych arenach nie były jednak łatwe. Daniel w pierwszych dwóch walkach poniósł dwie porażki. Debiutancki pojedynek zorganizowano 19 czerwca 2015 roku. Lepszy od Rutka okazał się wtedy Radosław Tarnawa. Drugim zawodnikiem, który pokonał Daniela w oktagonie był natomiast Dawid Gajda.

Wielu zawodników po dwóch porażkach na starcie zawodowej kariery po prostu by się załamało, ale Rutkowski nie należy do tego typu osób. Ostro wziął się do pracy i 4 grudnia 2016 roku wygrał z Dylanem Loganem na gali Clan Wars 26.

Kolejnym rywalem Rutka był Niall Smith, z którym polski fighter wygrał w 3. rundzie. Zaczęło mu iść naprawdę nieźle, czego dowodem były następne zwycięstwa z:

 • Cameronem Hardym,
 • Patrykiem Duńskim,
 • Mateuszem Sińskim,
 • Aleksandrem Georgasem,
 • Łukaszem Rajewskim,
 • Damianem Zorczykowskim,
 • Adrianem Zielińskim,
 • Estabilim Amato.

W walce z Sińskim przyznano mu nawet bonus za występ wieczoru (gala Babilon MMA 3), a w międzyczasie Rutek zdobył pas mistrzowski Babilon MMA oraz skutecznie go obronił.

Szukanie idealnej ścieżki wojownika

Po serii spektakularnych wygranych Rutkowskiego uważano za wojownika z krwi i kości, który umie sobie poradzić z każdym przeciwnikiem, niezależnie od jego doświadczenia oraz stopnia wytrenowania i preferowanej techniki walki.

Rutek po walce z Amato szukał jednak nowych wyzwań i zdecydował się na starcie bokserskie z Przemysławem Runowskim. W tym pojedynku Rutek nie pokazał się jednak z dobrej strony i musiał uznać wyższość rywala.

25 września 2020 roku powrócił do klatki na galę Babilon MMA 10, wygrywając z Rene Runge. Następnie po raz kolejny wygrał z Adrianem Zielińskim – tym razem na gali FEN. Rutek nie porzucił jednak nadziei na dobre występy w boksie, dlatego zdecydował się na starcie z Evanderem Riverą, które przegrał. Później stoczył kolejne dwie walki w boksie. Najpierw wygrał z Dawidem Śmiełowskim, a potem lepszy od niego okazał się Maksim Hardzeika.

Podpisanie kontraktu z federacją KSW

Imponujące wyniki w MMA nie uszły jednak uwadze przedstawicielom największych federacji MMA. Rutkowski podpisał kontrakt z KSW i w debiutanckiej potyczce zmierzył się 23 października 2021 roku z Filipem Pejiciem. W 2. rundzie rywalowi „zgasło światło”, a Daniel otrzymał bonus za nokaut wieczoru. Rutkowski postanowił kontynuować swoją przygodę z KSW, co w danym momencie nie powinno nikogo dziwić.

Kolejny rywal był jednak dla niego za mocny a warto wspomnieć, że była to potyczka o tytuł międzynarodowego mistrza KSW w wadze piórkowej. W końcu naprzeciwko niego stanął sam Salahdine Parnasse, który wygrał z Rutkiem dopiero w 4. rundzie. Daniel pozostawił po sobie dobre wrażenie, a następne jego walki w KSW okazały się zwycięskie. Jego klasę musieli docenić:

 • Reginaldo Vieira,
 • Lom-Ali Eskijew,
 • Adam Soldaev.

W międzyczasie Daniel stoczył jeszcze dwie zwycięskie walki bokserskie – z Damianem Kiwiorem i Piotrem Pająkiem.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodził się Daniel Rutkowski?
Daniel Rutkowski to polski zawodnik MMA, toczący swoje walki w wadze piórkowej. Urodził się 20 stycznia 1989 roku w Radomiu.
Z jakimi klubami i federacjami współpracuje Daniel Rutkowski?
Daniel Rutkowski trenuje w klubie Cross Fight Radom i jest zawodnikiem federacji MMA. Wcześniej fighter walczył m.in. na galach Babilon MMA i FEN.
Jakim pseudonimem w oktagonie posługuje się Daniel Rutkowski?
Daniel Rutkowski jest znany pod pseudonimem Rutek.
Z kim Daniel Rutkowski stoczył pierwszą zawodową walkę w MMA?
Pierwsza zawodowa walka Daniela Rutkowskiego w MMA miała miejsce 19 czerwca 2015 roku. Lepszy od niego był wtedy Radosław Tarnawa, który wygrał ten pojedynek dopiero decyzją sędziowską.

Fani lubią też

Zobacz też