Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Christopher Nissen

Christopher Nissen

Christopher NissenOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Christopher Nissen to utalentowany duński artysta, który jest nie tylko piosenkarzem, ale też autorem tekstów. To muzyk należący do młodego pokolenia, ponieważ urodził się 31 stycznia 1992 roku w duńskiej miejscowości Frederiksberg. Doskonale gra na gitarze oraz fortepianie, a do tego ceni sobie rozwój na wielu różnych płaszczyznach muzycznych. Wszystko to sprawia, że z roku na rok jest coraz lepszym artystą i zdobywa w Europie liczne grono fanów. 

Christopher Nissen - początki, krótka historia

Christopher Nissen jest związany z muzyką od wielu długich lat. Co prawda na samym początku były to nieśmiałe kroki, które zaczęły się od publikowania własnych materiałów na ogólnodostępnych platformach, aż z czasem zdecydował się na wydanie debiutanckiego albumu o nazwie "Colours". Doszło do tego w 2012 roku, a wspomniany krążek okazał się sporym hitem, dzięki czemu Christopher nie mógł narzekać na brak popularności. Stał się rozpoznawalny w wielu zakątkach Europy i zaczął intensywnie koncertować. Podstawowym gatunkiem muzycznym, w którym specjalizuje się Christopher Nissen jest pop, ale artysta nie boi się wyzwań i chętnie bierze udział w nietuzinkowych projektach. Kojarzony z takimi wydawnictwami muzycznymi, jak Parlophone oraz EMI Denmark. 

Christopher Nissen - dotychczasowy dorobek muzyczny

Jak już zostało wspomniane, debiutancka płyta Christophera ukazała się w 2012 roku, lecz o jego talencie europejska publiczność dowiedziała się nieco wcześniej, ponieważ w 2011 roku na rynku pojawił się singiel o nazwie "Against the Odds". Poza krążkiem "Colours" duński artysta ma na swoim koncie takie albumy, jak:

 • "Told You So",
 • "Closer",
 • "Under the Surface",
 • "My blood",
 • "A Beautiful Life (Music From the Netflix Film)".

Jego najbardziej znane utwory to z kolei: "Heartbeat", "Leap of Faith", "Tulips", "Stones", "First like", "Limousine", "Waterfall", "Nothing in Common", "High", "Mine, mine, mine", "I won't Let You down", "My Heart", "Monogamy", "Fall so Hard", "Good to Goodbye", "A Beautiful Life", "Hey Love", "Hope This Song is For You", "Honey, I'm so High", "Led Me to You", "Ready to Go" czy też "Bad". Christopher Nissen w przeszłości pojawił się już w Polsce. Dla swoich fanów wystąpił na koncercie w Warszawie. Ponadto zaprezentował się też m.in. w Berlinie, Hamburgu, Stuttgarcie, Paryżu oraz Amsterdamie. W najbliższym czasie będzie można go oglądać w Nowym Jorku, Barcelonie, Madrycie czy też w Monachium. Godne podkreślenia jest to, że uzdolniony artysta zgromadził na koncie kilka cennych nagród, w tym m.in. Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego duńskiego wykonawcy, Zulu Award oraz Danish Music Awards. 

Christopher Nissen - powiązani artyści i współpraca

Christopher Nissen w zdecydowanej większości przypadków stawia na rozwój solowej kariery, co wychodzi mu nad wyraz dobrze, dzięki czemu zdobył już bardzo szeroką rzeszę wiernych fanów. Nie oznacza to jednak, że od czasu do czasu nie współpracuje z innymi artystami/artystkami. W tej grupie znaleźli się przede wszystkim:

 • Frida Amundsen,
 • Brandon Beal,
 • Madcon,
 • Matoma,
 • Bekuh Boom,
 • Chungha,
 • Clara Mae,
 • Svenstrup & Vendelboe,
 • Jubel,
 • Anna Abreu,
 • Molly Sanden.

Oczywiście ta lista jest znacznie bardziej rozbudowana, ale to wspomniane wyżej gwiazdy zdecydowanie najczęściej nagrywały razem z Christopherem Nissenem i są z nim ściśle kojarzone. 

Kategorie:piosenkarze pop

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy i gdzie urodził się Christopher Nissen?
Christopher Nissen to duński piosenkarz oraz autor tekstów, który urodził się 31 stycznia 1992 roku w miejscowości Frederiksberg.
W jakim gatunku muzycznym specjalizuje się Christopher Nissen i w jakich miastach już występował?
Christopher specjalizuje się w gatunku pop, a do tego świetnie gra na fortepianie oraz gitarze. Swoim fanom zaprezentował się już w takich miastach, jak: Berlin, Stuttgart, Warszawa, Hamburg, Amsterdam oraz Paryż.
Jakie albumy muzyczne ma na swoim koncie Christopher Nissen?
Duński artysta ma na swoim koncie takie albumy muzyczne, jak: "Colours", "Told You So", "Closer", "Under the Surface" "My blood" oraz "A Beautiful Life (Music From the Netflix Film)".
Z jakimi wydawnictwami muzycznymi jest kojarzony Christopher Nissen?
Christopher jest kojarzony z dwoma podstawowymi wydawnictwami muzycznymi, a mianowicie EMI Denmark oraz Parlophone.
Z jakimi artystami/artystkami współpracował/współpracuje Christopher Nissen?
Muzyk pochodzący z Danii współpracuje/współpracował z takimi gwiazdami, jak: Frida Amundsen, Brandon Beal, Madcon, Matoma, Bekuh Boom, Chungha, Clara Mae, Svenstrup & Vendelboe, Jubel, Anna Abreu oraz Molly Sanden.
Jakimi nagrodami muzycznymi może się pochwalić Christopher Nissen?
Christopher zdobył kilka wartościowych nagród muzycznych, w tym m.in. Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego duńskiego wykonawcy, Zulu Award oraz Danish Music Awards.
Jakie są najpopularniejsze utwory Christophera Nissena?
Najbardziej znane utwory Christophera Nissena to: "Heartbeat", "Leap of Faith", "Tulips", "Stones", "First like", "Limousine", "Waterfall", "Nothing in Common", "High", "Mine, mine, mine", "I won't Let You down", "My Heart", "Monogamy", "Fall so Hard", "Good to Goodbye", "A Beautiful Life", "Hey Love", "Hope This Song is For You", "Honey, I'm so High", "Led Me to You", "Ready to Go", "Against the Odds" czy też "Bad".

Fani lubią też

Zobacz też