Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Bury Tomorrow

Bury TomorrowOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Bury Tomorrow to zespół metalcore z Wielkiej Brytanii. Założony został w 2006 roku w Southampton, Hampshire, w Anglii. W skład grupy wchodzi Daniel Winter-Bates - wokalista, Davyd Winter-Bates - basista, Adam Jackson - perkusista, Kristan Dawson - gitarzysta, Ed Hartwell - gitarzysta oraz Tom Prendergast – wokalista i klawiszowiec. Bury Tomorrow wydali 6 albumów studyjnych.

Bury Tomorrow – brytyjski zespół metalcore

Pierwszym minialbumem zespołu Bury Tomorrow była płyta The Sleep of the Innocents (2007). Debiutancki album, wydany przez Basick Records, nosi tytuł Portraits. Trafił do sprzedaży w 2009 roku. Po jego sukcesie band wyruszył w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, Europie i Japonii, supportując Of Mice&Men, Sleeping with Sirens, Asking Alexandria i Pierce the Veil.

 

W 2012 roku grupa muzyczna podpisała kontrakt z Nuclear Blast i wydała drugi krążek – The Union of Crowns, z dwoma singlami promującymi – An Honorable Reign i Knight Life. Album znalazł się na 6. miejscu listy Rock&Metal Chart w Wielkiej Brytanii i na 25. miejscu na liście amerykańskiego Top Heatseekers. Koncerty Bury Tomorrow w ramach promocji płyty odbywały się na festiwalach Download, Slam Dunk, Greenfield, Schools Out, Pell Mell i wielu innych.

 

Kolejnym albumem zespołu Bury Tomorrow był krążek Runes, który zajął pierwsze miejsce na liście muzycznej Rock w UK. Grupa udała się w kolejną trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Nie przestawali tworzyć – w 2016 roku wydali Earthbound i podpisali kontrakt z UPRAWR Music Publishing, Sony Music i Music For Nations. Bury Tomorrow był również gwiazdą trasy Stage Invasion.

 

Wynikiem dalszej pracy muzyków była płyta Black Flame, która ukazała się w roku 2018. Promował ją singiel o tym samym tytule, a także utwory Knife of Gold i The Age. Najnowszym albumem zespołu Bury Tomorrow jest Cannibal, wydany w 2020. To najbardziej osobista płyta artystów, o niezwykłym, apokaliptycznym klimacie. Tematyką porusza złą stronę natury społeczeństwa, a także negatywny wpływ mediów społecznościowych na ludzi. Ten trudny i odważny album ma szansę wynieść zespół na szczyt i zdobyć jeszcze większą rzeszę fanów, którzy utożsamiają się z emocjami, przekazywanymi w tekstach i muzyce. Płyta powstała dzięki pomocy producenta Dana Wellera, a także Asama Getgooda i Ermina Hamidovica.

 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 4.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu Bury Tomorrow?
W skład zespołu Bury Tomorrow wchodzi sześciu muzyków – Daniel Winter-Bates – wokalista, Davyd Winter-Bates – basista, Adam Jackson – perkusista, Kristan Dawson – gitarzysta prowadzący, wokalista, Ed Hartwell – gitarzysta, Tom Prendergast – klawiszowiec. W latach 2016-2013 do bandu należał również Mehdi Vismara – gitarzysta, a w latach 2006-2021 – Jason Cameron – gitarzysta i wokalista.
Jaką muzykę tworzy zespół Bury Tomorrow?
Bury Tomorrow tworzy muzykę metalcore, melodyjny metalcore i post-core. To cięższe granie, ubarwione mocnym wokalem.

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso