Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

Bober

BoberOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Bober to polski raper, który jest znany przede wszystkim ze swoich błyskotliwych tekstów, tworzących gry słowne. Zadebiutował w 2015 roku w Wielkiej Bitwie Warszawskiej, aby później stać się jednym z bardziej rozpoznawalnych artystów. Od 2020 roku jest związany z wytwórnią QueQuality.

Historia Bobera

Bober, a w zasadzie Patryk Bobrek, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, urodził się w 1996 roku. Pochodzi z Bielska-Białej. Po raz pierwszy dał się poznać podczas bitw freestyle'owych, w których brał udział już w młodym wieku. Jak wspomina w wywiadzie dla RedBull, właśnie wtedy nie tylko nauczył się warsztatu muzycznego, ale także rozróżniać konstruktywną krytykę od hejtu. Dzięki temu obecnie wie, czym nie warto zawracać sobie głowy, a negatywne słowa mocno go nie dotykają.

Większej publice Bober dał się poznać w 2015 roku podczas jednej z bitw freestyle'owych, a mianowicie Wielkiej Bitwy Warszawskiej. To właśnie wtedy dotarł do finału, co pozwoliło pozyskać mu nowe znajomości. Następnie w 2019 roku pojawił się w 7. edycji "Młodych Wilków" w akcji Popkiler. Już rok później wypuścił swoją pierwszą płytę pod szyldem wydawnictwa QueQuality.

Bober przyznaje, że wrażenie robią na nim przede wszystkim osoby, które zaczynały tak samo jak on. Wymienia m.in. Te-Trisa, Quebonafide czy Białasa, którzy stworzyli świetne albumy i przebili się do szerszej publiczności. Mówi jednak, że nie warto także zapominać o innych freestyle'owcach, np. Kopku, który najpierw wygrał WBW, potem wydał płytę, a następnie z jakiegoś niezrozumiałego powodu słuch o nim zginął.

Bober: dorobek muzyczny

Bober ma na swoim koncie trzy albumy studyjne. Pierwszy z nich ujrzał światło dzienne w 2019 roku, kiedy to fani artysty doczekali się krążka "Narcyz". Kolejna płyta to "Poradnik Sukcesu" z 2020 roku, który okazał się dużym sukcesem. Na Oficjalnej Liście Sprzedaży Związku Producentów Audio-Wideo zdobył wysokie 3. miejsce. Najnowszy album Bobera też tam trafił, choć nie wspiął się aż tak wysoko, ponieważ dotarł tylko, albo aż, na 14. pozycję. Mowa o "Przemyślany album", który ukazał się w 2021 roku. Na krążku znalazło się 10 kawałków. Są to:

 • Darek,
 • Balkon,
 • J**ać Ćpunów,
 • O co w tym chodzi?
 • Obraziłem się na hip-hop,
 • Bałagan,
 • Nierub,
 • Niewesoła Kompania,
 • Wszystko mnie wkurwia,
 • Shit-fields.

Najpopularniejsze występy Bobera

Bober występuje na koncertach w całej Polsce, choć trzeba to uczciwie przyznać, że występów nie ma aż tak dużo, jak w przypadku jego bardziej popularnych kolegów z branży. Każde pojawienie się artysty to jednak fantastyczne przeżycie dla fanów. Bober podczas swoich koncertów daje z siebie wszystko. Do tej pory mogliśmy go posłuchać m.in. na Hip-Hop Festival w Kielcach, na Polish Hip-Hop Festival we Wrocławiu, na koncercie premierowym "Przemyślanego albumu" w Bielsko-Białej czy występie razem z innymi gwiazdami polskiej sceny rapowej w Gliwicach.

Z kim współpracował Bober?

Bober ma na swoim koncie współprace z wieloma cenionymi nazwiskami z branży muzycznej. Do tej pory mogliśmy usłyszeć efekty jego kolaboracji z:

 • Słoniem, Floeral Bugsem - w ramach współpracy powstał utwór "Niewesoła kompania...",
 • Opałem - w ramach współpracy powstał utwór "BAŁAGAN",
 • BELMONDAWG - w ramach współpracy powstał utwór "J**AĆ ĆPUNÓW",
 • VANISZem - w ramach współpracy powstał utwór "Aperitif",
 • Sobelem - w ramach współpracy powstał utwór "Jak Ty",
 • Filipkiem - w ramach współpracy powstał utwór "Płyta Dekady 2".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się Bober?
Prawdziwe imię i nazwisko Bobera to Patryk Bobrek.
Skąd pochodzi Bober?
Bober pochodzi z Bielska-Białej, czyli miasta położonego w województwie śląskim.
Ile lat ma Bober?
Bober urodził się w 1996 roku, a więc w 2023 roku będzie obchodził swoje 27. urodziny.
Jak rozpoczęła się kariera Bobera?
Bober dał się poznać szerszej publice w 2015 roku, kiedy to zakwalifikował się do finałów WBW, czyli Wielkiej Bitwy Warszawskiej będącej cykliczną imprezą, podczas której raperzy rywalizują ze sobą.
Z kim współpracuje Bober?
Bober współpracował m.in. z Słoniem, Floeral Bugsem, Opałem, BELMONDAWG, VANISZem, Sobelem czy Filipkiem.

Fani lubią też

Zobacz też