Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Artysta Bez i Nadzieja

Bez i Nadzieja

Bez i NadziejaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Bez i Nadzieja z Orkiestrą to zespół muzyczny, który powstał z inicjatywy dwóch kobiet, a z czasem przekształcił się w grupę siedmiorga muzyków: trzech kobiet i czterech mężczyzn. W skład zespołu wchodzą: Agnieszka Kocińska, Kasia Kalinowska, Mikołaj Janowski, Barbara Wajnchold, Maciek Pepłoński, Jędrzej Weber oraz Filip Rak. Każda z tych osób cechuje się zupełnie inną wrażliwością i odmiennym postrzeganiem świata, dzięki czemu ich wspólna muzyka jest kalejdoskopem wrażliwości.

Melodie, które tworzą, są pełne emocji. Można w nich poczuć szmer jeziora ukrytego w środku lasu, szczekanie psa, zapach majowego bzu czy pękanie szkła. To wszystko w połączeniu z niesamowitymi i porywającymi tekstami piosenek tworzy zupełnie inny wymiar muzyki, której aż chce się słuchać. 

Muzyka i kariera zespołu Bez i Nadzieja z Orkiestrą

Każdy muzyk ma w tym zespole swoje zadanie. Agnieszka Kocińska oraz Katarzyna Kalinowska tworzą piosenki od 2019 roku. Dopiero po jakimś czasie poszerzyły swój duet o symfoniczną, niewielką orkiestrę, dzięki czemu nabierają one jeszcze większego charakteru. Za aranżacje muzyczne dla niewielkiej orkiestry dętej odpowiedzialny jest Maciej Pepłoński. Jest on multiinstrumentalistą, którego można kojarzyć z grupy Hage-O. W zespole Bez i Nadzieja z Orkiestrą jest on także basistą. Jędrzej Weber gra na tubie oraz sakshornie altowym. Mikołaj Janowski jest trębaczem. Barbara Wajnchold gra na sakshornie tenorowym, a Filip Rak to jazzowy perkusista.

Duet Bez i Nadzieja - czyli od czego się to wszystko zaczęło

Bez i Nadzieja na początku był tylko duetem. Dwie kobiety: Katarzyna Kalinowska i Agnieszka Kocińska pisały teksty i muzykę już od 2019 roku. Dawały także wspólne koncerty, np. w Klubojadalni Młodsza Siostra, CH25 w Warszawie oraz w Klubie Chłodna 25 w Warszawie. Dziewczyny grały także koncerty plenerowe, np. podczas Girls To The Front. Ich pierwsze piosenki to kompozycje, które składają się tylko z gitary elektrycznej, ukulele oraz wokali pełnych ekspresji i uczuć. Teksty piosenek są niemal poetyckie, a same ich melodie potrafią wzruszać do łez. 

Dopiero dwa lata później Bez i Nadzieja postanowiły zaprosić do współpracy orkiestrę. W 2021 roku wypuściły one singiel "Malinowy chrust", który zapowiedział prace nad kolejnym materiałem w poszerzonym już składzie. 

Bez i Nadzieja - dyskografia

Bez i Nadzieja z Orkiestrą wypuścili na razie tylko dwa utwory, czyli "Malinowy chrust (2021 rok) oraz "Pękło serce" (2023 rok). O piosence "Malinowy Chrust" krytycy, fani i inne osoby wypowiadały się przychylnie. Została opisana jako osobiste doświadczenie zamknięte w pięknej, bogatej aranżacji. Niedługo później dziewczyny zaczęły próby z Warszawsko-Lubelską Orkiestrą Dętą, z którą to stworzyły później Bez i Nadzieja z Orkiestrą. Aktualnie muzycy koncertują razem i wystąpią m.in. podczas Great September Festival.

Wcześniej nagrywały piosenki samodzielnie. W lipcu 2019 roku podzieliły się na Facebooku utworem "Glowworms", który zapowiadał ich pierwszy koncert. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie są najbardziej znane piosenki zespołu Bez i Nadzieja?
Ich najczęściej słuchane piosenki według Spotify to "Malinowy chrust" oraz "Pękło serce".
Gdzie odbył się pierwszy koncert Bez i Nadziei?
Ich pierwszy koncert miał miejsce w 2019 roku. Zagrały wtedy w Klubojadalni Młodsza Siostra.
Czy Bez i Nadzieja mają konta w mediach społecznościowych?
Tak, dzielą się tam nagraniami piosenek, fragmentami koncertów oraz zdjęciami. Czasem wrzucają także istotne fakty z życia prywatnego, np. informacje o chorobie, przez którą muszą odwołać koncert.
Kiedy Bez i Nadzieja nagrały piosenkę "Malinowy Chrust"?
Piosenka została nagrana podczas pandemii, co stanowiło dla nich miłą odskocznie od rzeczywistości.
Czy dziewczyny z Bez i Nadzieja nagrały jakiś teledysk?
Tak, nagrały klip do piosenki "Malinowy Chrust", który był tworzony, jak same określiły, całkowicie nieprofesjonalnie. Premiera miała miejsce 20 czerwca 2021 roku.

Fani lubią też

Zobacz też