Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Bartłomiej Firlet

Bartłomiej Firlet

Bartłomiej FirletOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu (2008). Od drugiego roku studiów brał udział w przedstawieniach dyplomowych, grając znaczące role m.in. Pana Forda w „Wesołych kumoszkach z Windsoru” Williama Shakespeare’a w reżyserii Remigiusza Brzyka (2007) i Boga Niżyńskiego w „Połamanym ludziku” na motywach Kuracji Jacka Głębskiego w reżyserii Bożeny Klimczak (2008).

W Warszawie zadebiutował na deskach Teatru Komedia główną rolą w „After Ashley Show” Giny Gionfriddo w reżyserii Marcina Sławińskiego (2008). Brał również udział w głośnych spektaklach realizowanych metodą verbatimu w Teatrze Ad Spectatores we Wrocławiu, m.in. w „Gay Love Story” Aleksandra Wartanowa i „Siergieja Kałużanowa” w reżyserii Anny Ilczuk (2008) oraz w „Nangar Khel” Macieja Masztalskiego (2009). Za rolę Sergiusza w tej ostatniej sztuce otrzymał nominację do Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Wystąpił w wielu filmach kinowych i telewizyjnych, m.in. w roli Kacperka w „Wojnie polsko-ruskiej” Xawerego Żuławskiego (2009), w roli Policjanta w „Trzech minutach 21.37” Macieja Ślesickiego (2010), w roli kibica Pały w „Skrzydlatych świniach” Anny Kazejak (2010) oraz Andrzeja w czesko-polsko-słowacko-węgierskim obrazie „Latający Cyprian” Mariany Čengel-Solčanskiej (2011). W roku 2012 zagrał także w filmach „Ostatnie piętro” Tadeusza Króla a także „Stacja Warszawa”, „Dżej, Dżej” i „Antyterapia”.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn