emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Artysta Tomasz Szwed

Tomasz Szwed

Tomasz SzwedOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Tomasz Szwed to autor kompozytor, piosenkarz, psychoterapeuta oraz autor scenariuszy i reżyserem spektakli muzycznych. Jego teksty pełne są trafnych obserwacji rzeczywistości, a także ciepła i dyskretnego humoru. Urodził się w 1951 roku w Pionkach.

Tomasz Szwed i rozwój kariery muzycznej

Tomasz Szwed jest jak domowe wino – z każdym rokiem coraz mocniejszy i bardziej zbalansowany w smaku! Jego koncerty cieszą się ogromnym powodzeniem – od Festiwalu w Mrągowie po kameralne recitale z towarzyszeniem gitary. Mówi się, iż jest twórcą słowiańskiej odmiany muzyki country. W jego repertuarze znajduje się również anglosaska muzyka tradycyjna, blues, bluegrass, folk a także muzyka celtycka. Uczestnik festiwali muzycznych, spotkań kabaretowych, programów radiowych i telewizyjnych.

 

Jego debiut muzyczny miał miejsce w 1978 roku, kiedy zdobył wyróżnienie na XV Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W latach 1979–1981 pracował wspólnie z grupą Tender, z którą stworzył nagrania dla Polskiego Radia, zrealizował dwa recitale TV, zdobył wyróżnienie na Festiwalu Polskiej Piosenki Opole w 1980 roku. Odbył te tournée po ZSRR, Czechosłowacji i RFN. Od roku 1983 przez pięć lat był solistą grupy Poker.

Tomasz Szwed Piknik Country 2022

Tomasz Szwed był gwiazdą XXXVII Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country&Folk w Mrągowie w 2018 roku, gdzie artysta obchodził jubileusz 40-lecia działalności scenicznej. W 2022 roku również wystąpił na mrągowskiej scenie. Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też