Amon Amarth 

Amon Amarth 

Amon Amarth to szwedzki zespół grający muzykę należącą do gatunku melodic death metal. Grupa powstała w 1992 roku, a swoją nazwą nawiązuje do trylogii J.R.R. Tolkiena pt. "Władca Pierściecni", a dokładniej do Góry Przeznaczenia, która w sindarinie to właśnie Amon Amarth. Ich muzyka jest silnie związana z mitologią nordycką, a muzycy wyraźnie się nią inspirują.

Amon Amarth informacje o zespole

Melodyjni deathmetalowcy ze Sztokholmu znani są na całym świecie szerszej publiczności dzięki swojej szczerości i konsekwencji w działaniach. Są zawsze blisko fanów, co przyniosło im tak ogromną popularność. Grupa szybko stała się rozpoznawalna w metalowym podziemiu. Bardzo szybko podpisali kontrakt z renomowaną wytwórnią Metal Blade Records. W 1998 roku swiatło dzienne ujrzał ich debiutancki album pt. "Once Sent from the Golden Hall". Amon Amarth koncertował z takimi zespołami jak Deicide, Six Feet Under czy Brutal Truth. Kolejne dwa albumy pojawiły się na rynku w 1999 ("The Avenger") oraz 2001 roku ("The Crusher").

 

W 2002 roku zespół wyruszył w trasę koncertową po USA.W tym samym roku nagrali album pt. "Versus the World". W ramach promocji krążka zespół odbył 3 trasy po Ameryce Północnej oraz 2 po Europie. Na płycie, która trafiła do sprzedaży w 2014 roku znalazł się najbardziej rozpoznawalny numer, czyli „The Pursuit of Vikings”. Powstał do niego również teledysk. W ramach promocji nowego albumu Amon Amarth koncerty grał m.in. także w Polsce. 

 

Zespół nieustannie jest w trasie, ponieważ podróżuje po całym świecie grając koncerty. w 2017 roku muzycy pojawili się na scenie 27. Przystanku Woodstock. W marcu 2018 roku występowali w Australii jako support zespołu Saboton. Razem z nim wyruszyli także na serię koncertów do Japonii.  3 maja 2019 roku zespół nagrał nowy album "Berserker". To jedenasty album w historii grupy.

Amon Amarth koncerty 2022 jakie zagra ta kapela to przede wszystkim wspólna trasa z Machine Head. W jej ramach odwiedzą wiele europejskich krajów. Amon Amarath w Polsce pojawią się 18 września w TAURON Arena w Krakowie.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Krzysztof Raś, CC-BY-SA 2.5

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Amon Amarth 
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/