Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Spice Girls

Spice Girls

Spice GirlsSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Londyn, Wielka Brytania
członkowie:
Melanie Brown, Victoria Beckham, Melanie Chisholm, Geri Halliwell, Emma Bunton
dyscyplina:
zespół pop
social media:

Opis

Spice Girls to angielski zespół założony w 1994 roku. Jego pomysłodawcą był duet menadżerski o nazwie Heart Management, który tworzyli Bob Herbert i jego syn Chris. Chcieli oni stworzyć żeńską grupę, która mogłaby konkurować z popularnymi wówczas boysbandami.

Jak powstał zespół Spice Girls? 

Zorganizowali casting, na którym spośród 400 chętnych wybrali Melanie Brown, Melanie Chisholm, Emmę Bunton, Geri Halliwell oraz Victorię Adams (później Beckham). Przez resztę roku nagrywały piosenki i ćwiczyły układy taneczne. Nie były jednak zadowolone ze współpracy z Heart Management i podpisały kontrakt z wytwórnią Virgin Records.

Debiut zespołu Spice Girls

W 1996 roku Spice Girls wydały debiutancki singiel - „Wannabe”. Teledysk stał się natychmiastowym hitem, dzięki któremu grupa po raz pierwszy wystąpiła w telewizji. Piosenka trafiła na pierwsze miejsce list przebojów w ponad 30 krajach. W tym samym roku ukazała się płyta „Spice”, która odniosła niebywały, międzynarodowy sukces. W Stanach Zjednoczonych sprzedał się w 7.5 miliona egzemplarzy, a na świecie pokrył się platyną w kilkunastu krajach, w tym 10-krotną w Wielkiej Brytanii. Oprócz „Wannabe” znalazły się tam hity takie jak „Say You'll Be There” czy „2 Become 1”.

 

Już w roku 1997 grupa wydała drugi krążek - „Spiceworld”, który powtórzył sukces debiutanckiej płyty. Wylansował hity: „Spice Up Your Life”, „Too Much”, „Stop” oraz „Viva Forever”. Rok później Geri Halliwell opuściła grupę. Ostatnia płyta „Forever” została nagrana w czteroosobowym składzie i ukazała się w 2000 roku. Sprzedawała się o wiele gorzej, niż poprzednie. Krótko potem Spice Girls zawiesiły działalność.

 

Wokalistki zjednoczyły się ponownie w 2007 roku i wyruszyły w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie. Bilety na koncerty Spice Girls wyprzedały się błyskawicznie. 

Koncerty Spice Girls

Spice Girls to jeden z najbardziej znanych zespołów na świcie. Ich koncerty cieszą się ogromnym zainteresowaniem od wielu lat. Wydarzenia z ich udziałem są wyjątkową okazją, aby na żywo usłyszeć przeboje z ich repertuaru takie jak między innymi Wannabie czy Viva Forever. Zespół w 2019 roku reaktywował się i wyruszył w trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Zespół nie wystąpił jednak w pełnym składzie – na scenie zabrakło Victorii Beckham, która obecnie zajmuje się projektowaniem ubioru i jest właścicielką jednej z najbardziej znanych marek na świecie.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, GNU Licencja Wolnej Dokumentacji

 

Kategorie:zespoły popowe

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też