Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Alberto

AlbertoSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
30 lat
data urodzenia:
07.07.1993
miejsce urodzenia:
Moskwa, Rosja
dyscyplina:
raper
social media:

Opis

Alberto Simao to urodzony w Moskwie raper, który ma bardzo ciekawe korzenie. Jest Polakiem o pochodzeniu angolskim. Ma ciemniejszą karnację i często nosi warkoczyki. Urodził się 7 lipca 1993 roku, a swoją karierę muzyczną rozpoczął w 2011 roku.

W październiku 2020 roku podjął współpracę z wytwórnią Malika Montany i Diha - #GM2L. Jego największym hitem jest piosenka "Dwutakt", która na Spotify została odtworzona ponad 25 milionów razy. Na YouTube w tym samym czasie utwór odnotował dwukrotnie więcej wyświetleń. W naszym kraju singiel ten został nagrodzony platynową płytą aż trzykrotnie. Ma na koncie także wiele innych osiągnięć i współprac ze znanymi postaciami.

Kariera muzyczna

Alberto rozpoczął swoją przygodę z rapowaniem w 2011 roku. Występował wtedy pod pseudonimem Opete, ale nie zyskał popularności. Nic więc dziwnego, że teraz jest znany po prostu jako Alberto. Ta zmiana okazała się dla niego nową szansą, którą bardzo dobrze wykorzystał.

W 2020 roku Alberto Simao poznał Malika Montanę. Przebywał wtedy na planie teledysku do piosenki pt. "Kokaina". Podczas rozmowy Malik Montana zaprosił go do współpracy z wytwórnią płytową, którą prowadzi. Alberto zgodził się i zadebiutował jeszcze w 2020 roku. Wystąpił wtedy jako gość w utworze "Rundki", który zyskał status platynowej płyty dwukrotnie. Jak się później okazało, to był dopiero początek jego sukcesów.

Alberto Simao zaczął rozwijać swoją karierę bardzo dynamicznie. Jego pierwszy singiel "Dwutakt" można było usłyszeć już 6 października 2020 roku. Stał się on ogromnym hitem. 24 listopada artysta wypuścił kolejną piosenkę "Czarny charakter", która uzyskała złoty status.

Alberto często występował gościnnie w utworach innych artystów, co przyczyniło się do zwiększenia jego popularności. Miał okazję wystąpić w utworach "Hustle Hustle" (Z.B.U.K.U.), "Trabajo" (Mr. Polska), "Czarne BMW" (Francuz Mordo), "Z bratem zarabiam papier" (wspólny utwór z Josefem Bratanem). Do ostatniej z tych piosenek artyści nagrali także teledysk, który został odtworzony ponad 19 milionów razy. Wystąpił także gościnnie w piosence "Szyby" (Diho), "International" (nagranej wspólnie z Mortelem). 

Dyskografia

Alberto ma na swoim koncie single oraz minialbum "Miejska Jungla" wydany w 2022 roku. Uzyskał status platynowej płyty. Jego singiel "Dwutakt" trzy razy okrył się platyną, "Czarny charakter" zyskał złoty status. Piosenka, którą nagrał razem z Josefem Bratanem "Z bratem zarabiam papier" zyskała status platynowy. Utwór "La Manga" dwukrotnie okrył się platyną. Piosenka "Cudowna" zyskała status złotej płyty. Oprócz nich artysta wypuścił także kilka innych piosenek, które - choć są popularne - nie osiągnęły statusu platyny ani złota. Nie zmienia to faktu, że są odtwarzane w popularnych serwisach miliony razy.

Inne ciekawostki

W 2022 roku Alberto stał się członkiem federacji High League. Jego pierwsza walka toczyła się podczas gali nr 3 i pojedynkował się wtedy z Marcinem Dubielem - youtuberem. Pierwsze zwycięstwo odniósł dwa miesiące później, pokonując tego samego przeciwnika. W grudniu 2022 roku Alberto stoczył kolejną walkę, tym razem z Pawłem Trybulskim. Został pokonany przez nokaut.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy Alberto Simao bierze udział w popularnych wyzwaniach?
Tak, na jego profilach w mediach społecznościowych można było zobaczyć go w akcji podczas #hot16challenge.
Czy Alberto współpracował często z Malikiem Montaną?
W 2021 artyści wystąpili razem w utworze "Kawasaki" oraz "Free$tyle". Warto jednak zaznaczyć, że Alberto należy do wytwórni płytowej Montany.
Dla kogo Alberto wydał utwór promujący podczas KSW 60?
Artysta wydał piosenkę "Serce Lwa", która miała promować zarówno galę, jak i Izu Ugonoh'a.
Czy Alberto i Josef Bratan to bracia?
Tak, artyści są braćmi. Jednocześnie obaj są raperami i należą do tej samej wytwórni płytowej.
Czy Alberto ma na swoim koncie jakieś kontrowersje?
Tak, raz został aresztowany. W 2021 roku został niemal postrzelony na planie teledysku do piosenki "Z bratem zarabiam papier".

Fani lubią też

Zobacz też