Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Wadowickie Centrum Kultury

Wadowickie Centrum Kultury

Wadowice, ul. Teatralna 1
Wadowickie Centrum KulturyOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Wadowickie Centrum Kultury powstało w październiku 2000 roku z połączenia dwóch instytucji: Wadowickiego Domu Kultury oraz Zbiorów Historycznych Ziemi Wadowickiej. Od tamtej pory Wadowickie Centrum Kultury stale poszerzało swoją działalność. 1 maja 2001 roku utworzono pod jego skrzydłami Informację Turystyczną, a 1 września 2003 roku otwarte zostało Kino “Centrum”, które w tamtym czasie było jedyną tego typu placówką w Wadowicach. W tym samym roku Wadowickie Centrum Kultury stało się również administratorem budynku przy ul. Krakowskiej 8, gdzie zostało założone Centrum Tańca. 1 stycznia 2012 roku Informacja Turystyczna, która była dotąd jednym z działów WCK, została wydzielona i obecnie funkcjonuje w strukturze Urzędu Miejskiego.

 

Wadowickie Centrum Kultury — działalność

Wadowickie Centrum Kultury w Wadowicach prowadzi szeroką działalność artystyczną i kulturalną. Organizuje festiwale, konkursy, przeglądy, wystawy, prezentacje, spotkania, jest także miejscem koncertów, recitali, spektakli. Pracownicy WCK chętnie pracują i angażują się w działalność kulturalną skierowaną do dzieci i młodzieży organizując dla nich wycieczki, rajdy oraz różnego rodzaju imprezy. Wadowickie Centrum Kultury wydaje czasopismo historyczno-kulturalne “Wadoviana”.

 

Wadowickie Centrum Kultury tworzą trzy instytucje: Dom Kultury, Kino Centrum i Muzeum Miejskie. W Domu Kultury w Wadowicach odbywa się wiele cyklicznych zajęć dla dzieci, dorosłych i seniorów. Swoją działalność prowadzą tam pracownie: Klub Małego Podróżnika, Kuźnia Ceramiczna “Angoba”, Laboratorium Młodego Badacza, Twórcza Pracownia Rysunku i Malarstwa, Warsztat Majsterkowicza i wiele innych. Oprócz tego Dom Kultury wspiera działalność Uniwersytetów: Trzeciego Wieku, Młodzieży i Wadowicki Uniwersytet Dzieci.

 

Kino Centrum znajduje się w sali widowiskowo — teatralnej Wadowickiego Centrum Kultury. Kino cyfrowe wyposażone jest zarówno w tradycyjny, analogowy sprzęt, jak i nowoczesny, cyfrowy do odtwarzania filmów 3D. W każdą środę w Kinie Centrum odbywa się “środAwisko 19:00” — projekcje filmów artystycznych, które w większości nie znajdują się w repertuarze kin komercyjnych.

 

Trzecią instytucją, która tworzy Wadowickie Centrum Kultury jest Muzeum Miejskie, w którym można zobaczyć wystawę stałą “Wadowice — miasto, w którym wszystko się zaczęło”. Muzeum w Wadowicach jest często odwiedzanym miejscem, gdzie można poznać historię i tradycje miasta.

 

Wadowickie Centrum Kultury — koncerty i wydarzenia

W Wadowickim Centrum Kultury w ciągu roku odbywa się wiele koncertów i spektakli. W październiku miał miejsce wyjątkowy koncert dla amatorów muzyki barokowej “Spotkania z Muzyką Dawną”. W tym samym miesiącu wystąpił zespół “New Bone” z Dominikiem Wanią w koncercie “Przy Lampce”. W listopadzie w Wadowickim Centrum Kultury odbył się we współpracy z Fundacją “Gotowi do działania” spektakl “Widmo” w wykonaniu Grupy Teatralnej “Minus Jeden” z Zespołu Szkół nr 9 w Wadowicach.

Wadowickie Centrum Kultury bilety na wydarzenia! Instytucja organizuje koncerty, spektakle, spotkania oraz gości najwybitniejszych artystów z Polski i zagranicy. Śledź najciekawsze imprezy kulturalne w Wadowicach!

 

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Wadowickie Centrum Kultury?
Wadowickie Centrum Kultury znajduje się przy ul. Teatralnej 1 w Wadowicach.
Jakie wydarzenia odbyły się w Wadowickim Centrum Kultury?
Wydarzenia, które odbyły się w Wadowickim Centrum Kultury to m.in.: koncert Vito Bambino, muzyczne Spotkanie z Muzyką Dawną we współpracy z klasztorem Karmelitów, koncert New Bone,
Kiedy utworzone zostało Wadowickie Centrum Kultury?
Wadowickie Centrum Kultury powstało w październiku 2000 roku z połączenia Wadowickiego Domu Kultury i Zbiorów Historycznych Ziemi Wadowickiej.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też