Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu i jego powstanie są silnie związane z tradycją teatralną zgermanizowanego obszaru Żuław, zapoczątkowaną już w XVI wieku. Brak profesjonalnego teatru rekompensował teatr szkolny gimnazjum miejskiego, który już w 1536 roku wystawił premierowy spektakl Acolastus, dzieło szkolnego rektora Wilhelma Gnapheusa. W kolejnych latach do miasta zaczęli przybywać niemieccy i angielscy komedianci, występujący także na dworze króla Zygmunta III Wazy. Pierwsze inscenizacje wystawiano prawdopodobnie w staromiejskim Dworze Artusa. Gdy w 1607 rok do Elbląga przybyli aktorzy z londyńskiego Glob Theater, mieszkańcy mieli okazję podziwiać sztuki Mistrza Szekspira takie jak Kupiec wenecki i Wieczór trzech króli. W wyniku licznych wojen i zawirowań politycznych, otwarcie pierwszego zawodowego Teatru Miejskiego nastąpiło dopiero w 1846 roku. W czasie II wojny światowej teatr nabrał propagandowego charakteru, preferując dzieła autorów niemieckojęzycznych. Lata powojenne przyniosły załamanie związane z silną pozycją olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza, jednak już w 1975 rok, na prośbę mieszkańców, wydano zgodę na powołanie Teatru Dramatycznego w Elblągu.

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu repertuar

Wspaniała obsada aktorska, wysoki poziom prezentowanych spektakli i wyjątkowy klimat tego miejsca od lat przyciąga rzesze widzów. W repertuarze Teatru im. Aleksandra Sewruka, wystawianym na dwóch scenach, znalazły się m.in. Pan Tadeusz, Otello, Proces, Damy i Huzary, Trans-Atlantyk, Don Juan, Konopielka, Baśnie braci Grimm.

 

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu Bilety – sprawdź najnowszy repertuar i zdobądź najlepsze bilety w serwisie eBilet.pl.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Elbląg
sprawdzanie dostępności
od 120 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Elbląg
11.03.2023
sprawdzanie dostępności
od 129 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Adres

Teatralna 11
82-300 Elbląg

Spektakle

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/