Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Miejsce Kompleks zamkowy

Kompleks zamkowy

Tarnowskie Góry, Pyskowicka 39
Sprawdź wydarzenia
Kompleks zamkowyOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kompleks Zamkowy w Tarnowicach Starych to historyczne miejsce o fascynującej przeszłości. Korzenie obiektu sięgają XVI wieku. Jak ustalono, początkowo siedzibą tarnowickich panów dziedzicznych była prawdopodobnie nie do końca zidentyfikowana archeologicznie warownia stożkowa w Starych Tarnowicach. W II połowie XV wieku Repty wraz z Tarnowicami przeszły w posiadanie rodu Wrochemów – to właśnie dzięki inicjatywie Piotra Wrochema w XVI wieku zbudowano renesansowy zamek, który zachował się do dzisiaj.

Pierwotnie zamek miał trójskrzydłową budowę z otwartym dziedzińcem na północ i wieżą w narożniku południowo-wschodnim. Przez wiele lat stanowił on siedzibę rodziny Wrochemów. W XVII wieku zamek oraz dobra ziemskie przeszły w ręce Baltazara Ohm Januszewskiego. W kolejnych latach obiekt trafiał w ręce m.in. rodzinny Skrońskich, Güsnarów i Löwenkronów.

Przez długi czas Kompleks Zamkowy służył jako baza administracyjna, mieszkalna i produkcyjna Państwowego Gospodarstwa Rolnego. Dopiero w 2000 roku miejsce to zostało zakupione przez Krystynę i Rajnera Smolorz, którzy podjęli się rewitalizacji i przywrócenia dawnej świetności zamku.

W 2005 roku powstała Fundacja Kompleks Zamkowy Tarnowice Stare, która przejęła opiekę nad zabytkowym obiektem po zakończeniu prac renowacyjnych. Obecnie na zamku znajdują się sale muzealne oraz przestrzeń konferencyjna. Fundacja prowadzi także działalność edukacyjną, oferując warsztaty artystyczne, lekcje muzealne i różnorodne atrakcje kulturalne dla odwiedzających.

Kompleks Zamkowy – wydarzenia muzyczne

Jakie imprezy muzyczne organizuje Kompleks Zamkowy? Koncerty za każdym razem przyciągają tutaj tłumy zainteresowanych. W sierpniu na terenie pałacu odbyła się 6. edycja eventu "Operetka na Dziedzińcu pod Gwiazdami". Podczas wydarzenia widownia miała okazję zobaczyć na żywo takich utalentowanych śpiewaków i prezenterów telewizyjnych, jak Joanna Wojtaszewska i Kamil Roch Karolczuk. W programie znalazły się zarówno operetkowe arcydzieła, jak i wspaniałe arie operowe.

W Tarnowicach Starych pojawiła się także Kaśka Sochacka w ramach trasy promującej jej debiutancką płytę "Ciche dni" oraz EP-kę "Ministory". Wokalistka zdobyła rozgłos w Polsce po udziale w programie telewizyjnym "Mam talent!", w którym doszła do finału. Jest autorką debiutanckiego albumu "Ciche dni", który ukazał się w 2021 roku i przyniósł jej uznanie krytyków i popularność wśród słuchaczy. Album zawiera kompozycje utrzymane w różnych stylach muzycznych – od subtelnego popu po bardziej eksperymentalne dźwięki. Piosenki Kaśki Sochackiej często niosą ze sobą osobiste treści i emocje. Bilety na show artystki dostępne były w sprzedaży online.

Kompleks Zamkowy – wydarzenia dla dzieci

Jakie eventy dla najmłodszych organizuje Kompleks Zamkowy? Koncerty i warsztaty tematyczne dla dzieci odbywają się tutaj regularnie. Fani Harry’ego Pottera mogą przystąpić do Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Podczas zabawy uczestnicy mają okazję wcielić się w rolę młodych czarodziejów i czarownic wkraczających w świat magii, który doskonale znają z książek i filmów. Wszystko zaczyna się od Wielkiej Sali zamku, który od setek lat pełni funkcję polskiej filii słynnego Hogwartu. Po części wprowadzającej uczniowie ruszają na lekcje, które obejmują m.in. naukę sztuczek magicznych, różdżkoznawstwo, latanie na miotle czy astrologię. Na zakończenie dnia ogłoszone zostają wyniki przeprowadzonych konkursów.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kompleks Zamkowy?
Kompleks Zamkowy znajduje się w Tarnowicach Starych, w jednej z dzielnic Tarnowskich Gór, na ulicy Pyskowickiej 39.
Jakie wydarzenia odbywają się w Kompleks Zamkowy?
Kompleks Zamkowy organizuje m.in. koncerty, eventy dla dzieci i stand-upy.
Kiedy powstał Kompleks Zamkowy?
Korzenie obiektu sięgają XVI wieku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też