Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Starogardzkie Centrum Kultury / Kino Sokół

Starogardzkie Centrum Kultury / Kino Sokół

Starogard Gdański, Jana Pawła II 3
Starogardzkie Centrum Kultury / Kino SokółOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Będące integralną częścią Starogardzkiego Centrum Kultury Kino Sokół stanowi istotny element dziedzictwa kulturalnego całego regionu. Historia placówki związana jest z transformacją Miejskiego Domu Kultury, który rozpoczął swoją działalność w 1946 roku, stanowiąc odpowiedź na rosnące potrzeby kulturalne społeczeństwa powojennej Polski.

W 1996 roku kino przekazane zostało Starogardzkiemu Centrum Kultury, które podjęło się kapitalnego remontu tego historycznego obiektu. Po ceremonii otwarcia 11 października 1991 roku budynek stał się nie tylko miejscem projekcji filmowych, ale również sceną dla różnorodnych wydarzeń kulturalnych. Dzięki niezłomnej pracy pasjonatów kultury i sztuki kino Sokół utrzymało swoją funkcję, stanowiąc ważny punkt spotkań mieszkańców i miłośników sztuki filmowej.

W 2012 roku budynek SCK przeszedł odnowę, harmonijnie wpisując się w szeroki program działalności kulturalnej Starogardu Gdańskiego. Kino Sokół stało się wówczas nie tylko miejscem projekcji filmów, lecz także przestrzenią, w której odbywają się różnorodne wydarzenia artystyczne i kulturalne, przyciągając zarówno mieszkańców miasta, jak i przybywających tutaj turystów.

Kino Sokół Starogard Gdański – wydarzenia kabaretowe

Miłośnicy polskich komedii będą mieli okazję wziąć udział w organizowanym przez Kino Sokół Starogard Gdański wydarzeniu z udziałem Piotra Bałtroczyka. Popularny kabareciarz pojawi się na scenie w marcu 2024 roku, prezentując fanom swój autorski program artystyczny „Starość nie jest dla mięczaków”. Bałtroczyk będzie starał się przekonać widzów, że początek może być równie istotny, jeśli nie ważniejszy, niż sam koniec. Bilety na wydarzenie dostępne są w sprzedaży elektronicznej.

Początkiem roku w Starogardzie Gdańskim pojawi się także grupa artystów z Teatru Tu i Teraz, która zaprezentuje fanom program „Ślub doskonały”. Historia ta uznawana jest za jedną z najpopularniejszych komedii na świecie – stworzona przez cenionego i szanowanego autora, Robina Hawdona, opowieść skupia się na dylemacie miłosnym i wiecznej walce serca z rozumem.

W dniu ślubu bohaterowie stają przed egzystencjalnymi pytaniami dotyczącymi natury małżeństwa. Czy powinno ono wynikać z rozsądku i społecznej presji, czy może być pełne szczęścia i radości, oparte na prawdziwej miłości? Przez pryzmat siedmiu postaci widownia obserwuje rozterki bohaterów, będąc świadkami pełnego wachlarza targających nimi emocji.

Kino Sokół Starogard Gdański – bilety na wydarzenia dla dzieci

Jakie eventy dla najmłodszy organizuje Kino Sokół Starogard Gdański? Bilety na imprezy dedykowane najmłodszym za każdym razem cieszą się ogromnym zainteresowaniem rodzin z dziećmi. W listopadzie na scenie zagrano spektakl „Alicja w Krainie Czarów”, który przeniósł widownię w świat pełen tajemnic, wyzwań i niezwykłych przygód. Scenografia przygotowana została z niezwykłą dbałością o detale, aby przyciągnąć uwagę każdego widza. Subtelnie dodane triki iluzjonistyczne sprawiły dodatkowo, że osoby na widowni poczuły się, jakby same stąpały po Krainie Czarów.

Muzyka do spektaklu została specjalnie stworzona przez Adama Goika – oprawa audio doskonale współgrała z wydarzeniami na scenie, nadając im jeszcze większego uroku. Z zachwytem spotkały się także zaprojektowane przez Zuzannę Malinowską i Grażynę Bittner kostiumy bohaterów, które przeniosły widzów w sam środek baśniowej krainy.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kino Sokół Starogard Gdański?
Kino Sokół Starogard Gdański znajduje się przy ulicy Jana Pawła II 3.
Jakie wydarzenia odbywają się w Kinie Sokół Starogard Gdański?
Kino Sokół Starogard Gdański organizuje m.in. koncerty, eventy dla dzieci czy wydarzenia tematyczne.
Kiedy zostało otworzone Kino Sokół Starogard Gdański?
Historia placówki związana jest z transformacją Miejskiego Domu Kultury, który rozpoczął swoją działalność w 1946 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też