Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivalkswpiotr-rubik-trasadawid-podsiadlo

Kino Amok

Gliwice, ul. Dolnych Wałów 3
Kino AmokOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kino Amok to znane od wielu lat kino studyjne, w którym widzowie mają okazję oglądać niezwykłe firmy artystyczne, zwłaszcza polskie i europejskie. Obiekt powstał w 1993 roku i od samego początku cieszy się dużą popularnością wśród publiczności. Zlokalizowany jest w Gliwicach przy ulicy Dolnych Wałów 3. Obecnie odbywają się tu zarówno pokazy filmowe, jak i różnorodne wydarzenia, takie jak koncerty, wystawy i wiele innych. Bilety na eventy sprzedają się błyskawicznie, dlatego warto zarezerwować miejsce nieco wcześniej.

Kino Amok – o obiekcie

Kino Amok należy do polskiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, a także do europejskiej sieci kin "Europa Cinemas". Działa również w ramach Teatru Miejskiego w Gliwicach. Od 2 października 2009 znajduje się w nowo wyremontowanej placówce, gdzie niegdyś mieściło się kino Bajka. Obiekt ten został wzniesiony w 1928 roku pod nazwą UP Lichtspiele (Union Palast Lichtspiele). Obecnie są tu dwie sale kinowe: duża na 339 miejsc i kameralna, przeznaczona dla 46 widzów.

W Kinie Amok funkcjonuje Dyskusyjny Klub Filmowy. W ramach pokazów cyklicznych Doc, Classic i Future wyświetlane są tam filmy klasyczne światowe i polskie, a specjaliści z dziedziny kinematografii prowadzą niezwykłe wykłady, odnoszące się do prezentowanych rzeczy. Kino Amok prowadzi również działalność z zakresu edukacji medialnej. W 2013 roku otrzymało nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jako najlepsze kino w Polsce, a w 2017 roku – za najlepsza edukację filmową.

Kino Amok – wydarzenia

Co odbywa się obecnie w obiekcie, którym jest Kino Amok? Wydarzenia w postaci imprez, przeglądów, festiwali związanych m.in. z promocją repertuaru, wiedzy o kinie, trendach filmowych i nie tylko. Jednym z eventów, które miały miejsce w kinie Amok, był Jarmark Artystyczny, podczas którego zaprezentowano prace artystyczne lokalnych twórców z dziedziny malarstwa, biżuterii, ceramiki, decoupage, rysunku, fotografii i innych.

Jakie inne wydarzenia organizowane są w Kinie Amok? Koncerty znanych gwiazd polskiej estrady i muzyków alternatywnych. Na scenie pojawili się m.in. Czesław Śpiewa, Andrzej Jagodziński, Janusz Strobel, Anna Stankiewicz, Mateusz Wróbel, zespół Pectus oraz Ewa Błaszczyk.

Kino Amok – wydarzenia – co jeszcze odbywa się w znanej gliwickiej placówce? Fani dobrej zabawy i mnóstwa śmiechu doskonale bawią się podczas występów kabaretowych. Do tej pory wystąpili tu m.in. Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Ani Mru Mru, Smile oraz Piotr Bałtroczyk.

Kino Amok – bilety na wydarzenia

Odbywające się w Kinie Amok koncerty to gratka dla fanów klasyki. Wśród wydarzeń tego typu wymienić warto Gliwicki Festiwal Bachowski czy też All Improvviso z udziałem Arianny Savall, Pettera Udlanda Johansena, Hirundo Marisa, Łukasza Kuropaczewskiego, Aleksandra Dębicza oraz Jakuba Józefa Orlińskiego. Bilety do Kina Amok na to wydarzenie sprzedały się błyskawicznie.

Aby móc uczestniczyć w eventach organizowanych w Kinie Amok należy mieć przy sobie ważną wejściówkę. Wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego warto zarezerwować miejsce nieco wcześniej.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kino Amok?
Kino Amok znajduje się przy ulicy Dolnych Wałów 3 w Gliwicach. Niegdyś funkcjonowało tu kino Bajka.
Jakie wydarzenia odbywają się w Kino Amok?
W Kinie Amok odbywają się różnorodne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, imprezy, przeglądy, festiwale, koncerty oraz występy kabaretów, które bawią widzów do łez.
Kiedy został utworzony Kino Amok?
Kino Amok zostało utworzone w 1993 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso