Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Teatr Miejski w Gliwicach

Teatr Miejski w Gliwicach

Gliwice, Nowy Świat 55/57
Teatr Miejski w GliwicachOpisDojazd i lokalizacjaWydarzeniaObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr Miejski w Gliwicach, powołany pod koniec 2016 roku, kontynuuje tradycję Gliwickiego Teatru Muzycznego, a wcześniej Operetki Śląskiej. Gliwicki Teatr Muzyczny, przez blisko 15 lat na swojej scenie wystawiał najlepsze musicale (Ragtime, Grają naszą piosenkę) i spektakle operetkowe (Wesoła wdówka, Księżniczka czardasza, Orfeusz w piekle). W 2016 roku, wraz ze zmianą dyrektora i kierunku artystycznego, Teatr nabrał cech teatru dramatycznego. Powiększyła się również przestrzeń teatralna i obecnie spektakle wystawiane są na Scenie Dużej, Małej Scenie, Scenie Bajka i Scenie przy Alei Przyjaźni.

Teatr Miejski w Gliwicach repertuar

W 2017 roku nowopowstały Teatr Miejski przygotował dla widzów szereg premier spektakli takich jak O Józku, który grał bigbit, Psie serce, Ach, jak cudowna jest Panama, Dom Spokojnej Młodości. Placówka prowadzi także okołoteatralną działalność edukacyjną dla widzów w każdym wieku w ramach spotkań Teatru Seniora, Dziecięcego Studia Teatralnego i Lekcji teatralnych.

Teatr Miejski w Gliwicach Bilety  

Teatr Miejski w Gliwicach bilety znajdziesz w serwisie eBilet.pl. Sprawdź co nowego w repertuarze i zobacz najlepsze spektakle sezonu!

 

Dojazd i lokalizacja

Pokaż na mapie i sprawdź noclegi

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Ryszard Rynkowski - największe przeboje

Ryszard Rynkowski - największe przeboje

28.04-04.06.2023

Częstochowa, Gdynia, Gliwice i inne

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn