Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Europa Centralna

Europa Centralna

Gliwice, Pszczyńska 315
Europa Centralna OpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Europa Centralna to duże centrum handlowe w centrum Gliwic. Centrum składa się z przestronnego parku handlowego i galerii handlowej o łącznej powierzchni 67 tys. mkw. Na terenie galerii znajduje się kilkadziesiąt sklepów, placówek usługowych, lokali gastronomicznych oraz centrów rozrywki.

Przestronna powierzchnia centrum wykorzystywana jest także jako miejsce eventów, imprez artystycznych, wystaw tematycznych, konferencji i koncertów. Bogata oferta i dogodna lokalizacja sprawiają, że Europa Centralna jest ważnym miejscem na rozrywkowej mapie Gliwic. Jakie wydarzenia i koncerty odbywają się w Europie Centralnej?

Europa Centralna –  wydarzenia

Europa Centralna była gospodarzem pierwszego oficjalnego zlotu MGP GARAGE. Impreza motoryzacyjna została połączona z muzyką na żywo i licznymi konkursami samochodowymi. Wśród nich znalazł się konkurs na najładniejszy, najniższy i najgłośniejszy samochód, Na uczestników czekała specjalna strefa wystaw, w której można było podziwiać samochody sportowe, tuningowane i klasyczne. Atrakcją była także możliwość odbycia wyścigów samochodowych na profesjonalnych symulatorach.

Niecodziennych wrażeń dostarcza również usytuowany w obrębie galerii KOSMOPARK. Ponad 1000 m kw. zostało przeznaczonych na ogromną interaktywną wystawę, w ramach której uczestnicy mogą doświadczyć pięciu stref wirtualnej rzeczywistości. Czekają na nich także symulatory lotu i grawitacji. Dodatkowo udostępniane są prawdziwe kombinezony astronautów. Na wystawie można podziwiać także meteoryty i inne kosmiczne artefakty. Atrakcją jest także planetarium z filmem kopułowym, które przybliża wiedzę na temat kosmosu i zachodzących w nim zjawisk.

Na terenie centrum znajduje się także ekspozycja poświęcona największym wieżowcom na świecie, wykonanym z klocków LEGO. Gigantyczne, niemal 7-metrowe budynki odwzorowują nieistniejące już budynki Światowego Centrum Handlu w Nowym Jorku. Każdy z nich liczy 110 pięter. Oprócz bliźniaczych wież na wystawie można podziwiać także tętniące życiem otoczenie budynków.  Pełen harmonogram wydarzeń w Europa Centralna jest dostępny online.

Europa Centralna –  koncerty

Europa Centralna to także koncerty i festiwale muzyczne. Odbył się tu m.in. kultowy festiwal kolorów Holi, w ramach którego uczestnicy bawili się przy muzyce najlepszych DJ-ów, obrzucają się kolorowymi proszkami holi. Indyjskie święto nawiązuje do radości z życia i odrodzenia. W Europie Centralnej odbył się także Festiwal Baniek Mydlanych, któremu towarzyszyła muzyka i liczne konkursy z nagrodami. Co roku na terenie centrum odbywa się także muzyczno-gastronomiczna impreza STREFA LATO.

Europa Centralna – bilety na wydarzenia

Bilety na wydarzenia i koncerty w Europie Centralnej  można nabyć online za pośrednictwem strony eBilet.pl. Znajdziesz tu także harmonogram nadchodzących imprez i eventów artystycznych.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Europa Centralna?
Galeria Europa Centralna znajduje się przy ulicy Pszczyńskie 315 w Gliwicach.
Jakie wydarzenie odbywają się w Europa Centralna?
Na terenie Europy Centralnej odbyły się m.in. pierwszy oficjalny zlot MGP GARAGE, interaktywna wystawa KOSMOPARK, ekspozycja z klocków LEGO, impreza Kolor FEST, Festiwal Baniek Mydlanych i STREFA LATO.
Kiedy została otworzona Europa Centralna?
Budowa budynku galerii rozpoczęła się w 2011 i trwała do 2013 roku. W tym samym roku Europa Centralna została otwarta dla gości. Obecnie jest to jeden z najważniejszych centrów rozrywki w Gliwicach.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też