Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Miejsce Instytut Teatralny

Instytut Teatralny

Warszawa, Jazdów 1
Instytut TeatralnyOpisWydarzeniaObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Zapraszamy na spektakl online Dożywocie, reż. Ewelina Marciniak organizowany przez Instytut Teatralny w Warszawie. Stream poniżej.

 

 

Ewelina Marciniak proponuje "Dożywocie" jako ucztę. Jednak nie jest to uczta, podczas której się je, ale jest się jedzonym. Pijawka czy wampir tak długo piją krew ofiary dopóki mogą utrzymać ja przy życiu.

Obsada i twórcy spektaklu online

  • Joanna Drozda
  • Dobromir Dymecki
  • Adam Graczyk
  • Michał Napiątek
  • Julia Wyszyńska
  • muzyka na żywo: Barbara Derlak, Marcin Nenko
  • dramaturgia: Michał Buszewicz
  • kostiumy: Elżbieta Szurpicka
  • ruch sceniczny: Izabela Chlewińska

 

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oddano  do użytku publicznego w 2003 roku. To państwowa instytucja, której głównym zadaniem jest dokumentowanie, promowanie i krzewienie wiedzy o teatrze polskim. Patronem Instytutu Teatralnego jest prof. Zbigniew Raszewski, intelektualista, pisarz, historyk i nauczyciel. 

 

Instytut teatralny w Warszawie organizuje także liczne spotkania, warsztaty, projekty badawcze i edukacyjne. Instytut jest właścicielem największego portalu o teatrze polskim platformy online Encyklopedii teatru polskiego, księgarni Prospero, a także największego zbioru teatraliów.

 

Wiele programów teatralnych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest koordynowanych właśnie przez Instytut Teatralny, m.in. Lato w Teatrze, Teatr Polska, Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, Konkurs na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej. Patronem Instytutu Teatralnego Warszawa jest wybitny uczony najnowszej historii kultury polskiej, 

Repertuar Instytutu Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie 

W repertuarze Instytutu Teatralnego znalazły się m.in. Nówka Sztuka czyli przegląd polskiej dramaturgii współczesnej, Desant Ua! Pierwszy Przegląd Teatrów Ukraińskich, festiwal Lalka Też Człowiek i inne spektakle w Warszawie, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie - bilety na spektakle

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego Warszawa bilety na nadchodzące wydarzenia sezonu już dostępne w serwisie eBilet. Instytut Teatralny oferuje wiele spektakli, które zadowolą każdego fana sztuk teatralnych

 

źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. KlaudynaD, CC-BY-SA 4.0

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też