Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Miejsce CRK CENTRUM REANIMACJI KULTURY

CRK CENTRUM REANIMACJI KULTURY

Wrocław, Kazimierza Jagiellończyka 10C/d
CRK CENTRUM REANIMACJI KULTURYOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

CRK Centrum Reanimacji Kultury to przestrzeń do spotkań i swobodnej komunikacji między zróżnicowanymi ludźmi i środowiskami, których wspólnym mianownikiem jest pragnienie wyjścia poza powszechny rynek oraz unikanie monopoli światopoglądowych, subkulturowych, politycznych i artystycznych enklaw. 

To właśnie tutaj, w niewielkiej kamienicy przy ul. Jagiellończyka 10c/d we Wrocławiu, znajduje się CRK Centrum Reanimacji Kultury. W podwórku otoczonym ulicami Jagiellończyka, Chrobrego, Rydygiera i św. Wincentego rozbrzmiewają dźwięki rockowych koncertów, błyszczy ekran amatorskiego kina, a także znajdą się ludzie, którzy służą pomocą w przypadku awarii roweru. CRK to kolektyw złożony z wielu osób i grup, utrzymujących się ze składek. Wszyscy zaangażowani są wolontariuszami.

W CRK Centrum Reanimacji Kultury spotykają się aktywiści społeczni, niekomercyjni twórcy, pasjonaci i konsumenci. Wzajemne przenikanie się tych środowisk sprawia, że przynależność do CRK Centrum Reanimacji Kultury nie podlega kategorycznym przyporządkowaniom. CRK nie chce poddawać się hermetycznym ruchom ani powielać mechanizmów charakterystycznych dla zakrzepłych i zachowawczych placówek kulturalnych.

CRK Centrum Reanimacji Kultury działa już od ponad dwudziestu lat. W tym czasie udało się stworzyć niezależny, samofinansujący się ośrodek społeczno-kulturalny, oparty na zasadach kolektywnych. Dzięki nieodpłatnej pracy, przy braku instytucjonalnego wsparcia finansowego, udało się wybudować centrum, które obejmuje różnorodne, długofalowe inicjatywy.

CRK Centrum Reanimacji Kultury – wydarzenia

Odbywające się w CRK Centrum Reanimacji Kultury wydarzenia opierają się głownie na koncertach, przede wszystkim muzyki punkowej, hardcore punkowej i metalowej. Do ośrodka zjeżdżają zespoły z całego świata – od Kanady przez Niemcy, Wielką Brytanię, Czechy po Stany Zjednoczone. Organizowane w CRK Centrum Reanimacji Kultury koncerty bazują także na polskiej scenie punkowej i jej hardcore’owych oraz metalowych odmianach. W ośrodku zdarzają się również wydarzenia niezwiązane z ciężką muzyką, także imprezy disco, w klimatach new romantic, new wave oraz post punk. 

W CRK Centrum Reanimacji Kultury wydarzenia skierowane są również do osób gustujących w muzyce DUB, drum’n bass, jungle i setach DJ-skich. W ośrodku odbywają się również spektakle, koncerty jazzowe, muzyki improwizowanej, eksperymentalnej, awangardowej. W trakcie imprez pojawiają się dodatkowe wydarzenia takie jak: loteria fantowa, piłkarzyki, multimedialne wizualizacje oraz hand made. Nie brakuje także czegoś dla fanów dobrego jedzenia i drinków. Organizowane w CRK Centrum Reanimacji Kultury wydarzenia to także Walk-in tattoo na ABW, czyli impreza, podczas której chętni mieli okazję tatuować się wśród innych osób przez cztery różne studia tatuażu na terenie CRK. W ośrodku odbywają się również spektakle teatralne. 

CRK Centrum Reanimacji Kultury – koncerty

Organizowane w Centrum Reanimacji Kultury koncerty to między innymi wrocławskie grupy punkowe i grające podobne gatunki muzyki takie jak Cafetrauma, Pretensje, URBICYD, RDEST, WINETU, TuJe i wiele innych. Spoza lokalnych zespołów do CRK przyjeżdżały polskie grupy muzyczne takie jak: Slavenkust, Scum Trail, Hollowman, Na górze, Laxity, Kisu Min, Willa Kosmos, Schizma, Sanity Control, Burning Sky i wiele innych.

Zespołami z zagranicy były między innymi: Vole z Pragi, Fractured, z Kanady, Terminal Filth z Berlina, Stiff  Meds z Londynu, Strage di Stato oraz Life Disappointment z Brna, Flower oraz State Manufactured Terror ze Stanów Zjednoczonych.

CRK Centrum Reanimacji Kultury – bilety

Sprzedawane w CRK Centrum Reanimacji Kultury bilety dostępne są na miejscu w ośrodku. CRK nie prowadzi sprzedaży internetowej, a informacje o cenach za bilety dostępne są na profilach społecznościowych CRK Centrum Reanimacji Kultury.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się CRK Centrum Reanimacji Kultury?
Odbywające się w CRK Centrum Reanimacji Kultury wydarzenia znajdują się we Wrocławiu przy ul. Jagiellończyka 10.
Jakie wydarzenia odbywają się w CRK Centrum Reanimacji Kultury?
W CRK Centrum Reanimacji Kultury koncerty są głównym motorem napędowym ośrodka. Wydarzenia muzyczne, które dominują w CRK to występu grup muzycznych grających muzykę na pograniczu punk rocka, metalu i tanecznej muzyki elektronicznej. W ośrodku nie brakuje również spektakli oraz imprez charytatywnych.
Kiedy zostało otworzone CRK Centrum Reanimacji Kultury?
CRK Centrum Reanimacji Kultury zostało otworzone w 2003 roku we Wrocławiu.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też