Brzeskie Centrum Kultury i Historii "Wahadło"

Brzeskie Centrum Kultury i Historii "Wahadło"

Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło" działa nieco ponad rok, ale w tym krótkim czasie zdążyło gościć wiele gwiazd muzyki rozrywkowej, a także umilać czas mieszkańców Brześcia rozmaitymi wydarzeniami edukacyjno-kulturalnymi. 

Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło" – koncerty, informacje o obiekcie

Brzeskie Centrum Kultury i Historii "Wahadło" to – jak piszą twórcy: "miejsce tworzone przez ludzi z pasją kochających kulturę. Nowoczesne centrum kultury wszystkich mieszkańców miasta i gminy Brześć Kujawski". Ośrodek promuje kulturę Kujaw i prowadzi spotkania edukacyjne na jej temat.

 

Obiekt jest usytuowany w historycznej lokalizacji – właśnie przy dzisiejszej ulicy Kolejowej znajdowała się stacja przeładunkowa kolejki wysokotorowej, jeżdżącej na tzw. „wahadło” czyli tam i z powrotem.

 

W Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło" można odwiedzić wystawę stałą, zatytułowaną Wahadło Czasu, która dotyczy historii i tradycji Brześcia Kujawskiego od neolitu, aż po czasy współczesne.

 

Poza tym, BCKiH jest miejscem cyklicznych wydarzeń i koncertów, wystaw okolicznościowych czy występów wielopokoleniowych sekcji artystycznych działających w ośrodku.

 

Turyści oraz mieszkańcy mogą m.in. skorzystać z wydarzeń zorganizowanych z okazji Pikników Historycznych, czyli eventów dotyczących dawnych rzemiosł i życia społeczności Brzeskiej w czasach od Neolitu do dynastii Piastów.

 

Na obiekt składają się: muzeum, sala widowiskowa, pracownie plastyczne, studio nagrań, sala taneczna oraz komputerowa. W ośrodku znajduje się również restauracja Wajcha, oferująca tradycyjne potrawy regionalne w nowych odsłonach – w menu znalazły się specjały kuchni żydowskiej, kujawskie ruchańce, czyli drożdżowe placuszki podawane na słodko, a także bogata oferta dań wegetariańskich.

 

W Brzeskim Centrum Kultury i Historii działają liczne kółka edukacyjno-rozwojowe, m.in.: koło fotograficzne, zespoły folklorystyczne, pracownia plastyczna, koło wokalne, fotograficzne, DJ-skie czy grupa aktorska, a także nauka gry na gitarze.

Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło" – koncerty 2022

Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło" – koncerty 2022 to możliwość spotkania z artystami znanymi w całej Polsce, w najbliższych miesiącach odbędą się występy m.in. takich muzyków jak: Anita Lipnicka, Edyta Geppert, Urszula, Łona i Weber czy zespół Raz Dwa Trzy.

 

Miłośnicy spektakli komediowych mogą z kolei wybrać się na przebój sceny Kamienica – Milord de Paris, czyli muzyczno-teatralne widowisko, opowiadające o towarzyskim mezaliansie.

 

Chcesz wybrać się na wydarzenia w Brzeskim Centrum Kultury i Historii "Wahadło”? Bilety na koncerty możesz nabyć bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem serwisu eBilet.pl

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Brzeskie Centrum Kultury i Historii "Wahadło"?
    Brzeskie Centrum Kultury i Historii "Wahadło" znajduje się w Brześciu Kujawskim, przy ulicy Kolejowej 44, nieopodal Urzędu Miejskiego.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Brzeskim Centrum Kultury i Historii "Wahadło"?
    W Brzeskim Centrum Kultury i Historii "Wahadło" dotychczas odbyły się liczne koncerty muzyki popularnej i alternatywnej, a także warsztaty edukacyjne dla całych rodzin, występy taneczne, spektakle teatralne czy targi okolicznościowe.

  • Kiedy zostało utworzone Brzeskie Centrum Kultury i Historii "Wahadło"?
    Brzeskie Centrum Kultury i Historii "Wahadło" zostało oficjalnie otwarte 29 maja 2021 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Brzeskie Centrum Kultury i Historii "Wahadło"
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Kolejowa 44
87-880 Brześć Kujawski

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/