Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingspotkanko

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim

Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim

Tomaszów Mazowiecki, ul. Strzelecka 24/26
Arena Lodowa w Tomaszowie MazowieckimOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Arena Lodowa to wielofunkcyjny obiekt, przystosowany do organizacji imprez i wydarzeń różnego typu – zarówno sportowych, jak i kulturalnych. Znajduje się w Tomaszowie Mazowieckim, przy ulicy Strzeleckiej 24. Budowę Areny Lodowej zainicjowali Marcin Witko – prezydent miasta oraz Witold Bańka – ówczesny Minister Sportu i Turystyki.

Arena Lodowa - informacje o obiekcie

Obiekt stanowi przestrzeń do treningu zawodników dyscyplin, takich jak: łyżwiarstwo szybkie, łyżwiarstwo figurowe, a także short track i hokej. W Arenie Lodowej mogą być organizowane wydarzenia sportowe – zarówno krajowe, jak i światowe – spełnia bowiem wymogi Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej.

          

Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim to 292 000 m3 przestrzeni. Jest jednym z największych obiektów tego typu w Polsce, wyposażonym w cztery strefy mrożenia lodu, oświetlenie odpowiednie do transmisji wydarzeń oraz wysokiej jakości system nagłośnienia.

 

Arena w Tomaszowie Mazowieckim posiada także rozkładane boiska do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej, tartanowa bieżnia oraz korty tenisowe. Na trybunach zmieści się maksymalnie do 10 tysięcy kibiców i widzów. Zamysłem budowy obiektu były jednak nie tylko wydarzenia sportowe. Organizowane są tu imprezy kulturalne, takie jak koncerty, wystawy, wernisaże. Arena Lodowa umożliwia również wynajęcie sal konferencyjnych, odpowiednich na wykłady czy spotkania biznesowe. Obiekt przystosowany jest zarówno dla zawodników sportowych, jak i gości, którzy mogą aktywnie spędzić wolny czas na relaksujących rozrywkach.

Arena Lodowa – wydarzenia sportowe i imprezy

Co odbywa się w Arenie Lodowej? Wydarzenia sportowe i imprezy kulturalne – koncerty gwiazd polskiej i światowej estrady oraz festiwale muzyczne. Podczas Wielkiego Otwarcia obiektu w 2017 roku wystąpili były wokalista zespołu Genesis – Ray Wilson oraz Sound’n’Grace. Wśród wydarzeń muzycznych wyróżnić można koncert Beaty Kozidrak i Bajm, Agnieszki Chylińskiej, Korteza i Pawła Domagały. Kto jeszcze pojawił się na scenie Areny Lodowej? Bilety na Love Polish Jazz Festival wyprzedały się błyskawicznie – wystąpili wówczas Maria Sadowska, Leszek Możdżer, Gary Guthman i inni.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Arena Lodowa?
Arena Lodowa znajduje się w Tomaszowie Mazowieckim, przy ulicy Strzeleckiej 24. Zlokalizowana jest ok. 10 km od Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale.
Kiedy została wybudowana Arena Lodowa?
Arena Lodowa wybudowana została w latach 2016-2017, z inicjatywy Marcina Witko - prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego oraz Witolda Bańki – ówczesnego Ministra Sportu.
Jakie wydarzenia odbyły się w Arenie Lodowej?
W Arenie Lodowej odbyły się imprezy sportowe, jak i kulturalne. Koncertowały tu gwiazdy zarówno polskiej, jak i zagranicznej estrady. Wśród nich znalazły się Beata Kozidrak z zespołem Bajm, Agnieszka Chylińska, Kortez, Paweł Domagała, Nigel Kennedy. W Arenie Lodowej odbył się również Love Polish Jazz Festival, w którym udział wzięli: Maria Sadowska, Leszek Możdżer, Lora Szafran, Gary Guthman i wielu innych muzyków.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn