Yves Tumor

Yves Tumor

Sean Bowie, działający pod pseudonimem Yves Tumor, to muzyk i producent muzyki eksperymentalnej. Urodził się w Stanach Zjednoczonych, dokładnie w Miami na Florydzie. Obecnie mieszka we Włoszech – w Turynie.

Yves Tumor – muzyka

Yves Tumor tworzy muzykę od 16. roku życia – chciał wówczas uciec nieco od konserwatywnego otoczenia. Nauczył się grać na klawiszach, gitarze, basie i perkusji. Dorastał w Tennessee, w wieku 20 lat przeprowadził się do San Diego, a następnie do Los Angeles. W 2012 roku poznał Mykki Blanco, z którym koncertował po Europie i Azji przez ponad 2 lata.

 

Początkowo artysta nagrywał pod pseudonimem Teams. Jego muzyka określana była jako post-chillwave. Jako Yves Tumor zadebiutował w 2015 roku, wydając EPki dla wytwórni klubowej Janus oraz Blanco Dogfood MG. W tym samym roku ukazał się jego pierwszy album When Man Fails You. Kolejnymi jego płytami były Serpent Music (2016), wydana z PAN Records, Safe in The Hands of Love (2018) z Warp Records oraz Heaven to a Tortured Mind, (2020) roku, nagrodzony wyróżnieniem Album Tygodnia przez The Guardian.

 

Twórczość Yves Tumora porównywana była do muzyki Deana Blunta i Jamesa Ferraro, z którym współpracował, a jego najnowsza płyta – Heaven to a Tortured Mind – inspirowana jest muzyką Prince’a i Davida Bowie. Artysta wsłuchuje się również w Throbbing Gristle, których hipnotyczne, trance’owe wibracje wywołują na nim niezwykłe wrażenie, a także Genesis P-Orridge.

 

Yves Tumor to jeden z najbardziej oryginalnych i ciekawych artystów z Nowego Jorku. Jego specjalizacją jest muzyka eksperymentalna, która może przypaść do gustu słuchaczom na całym świecie, bez względu na wiek. To powiew świeżości na scenie, a także zupełnie nowe spojrzenie na dźwięki. Jego twórczość opiera się na psychorocku, pop, z dodatkiem abstrakcji i chaosu. Yves Tumor to twórca wielu popularnych kawałków – Lifetime, Gospel for a New Century, Noid, Applaud czy też Kerosene!

Yves Tumor – koncerty

Koncerty Yves Tumor to wydarzenia, na które czeka każdy fan muzyka. Pojawił się w wielu miejscach na świecie – m.in. w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie, w Europie – w Holandii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, a także w Japonii, Meksyku i wielu innych. Grał na różnych festiwalach muzycznych – bilety na wydarzenia sprzedawały się jak świeże bułeczki: Pitchfork Midwinter, AFROPUNK Festival, Outside Lands Music & Arts Festival w Stanach Zjednoczonych, All Points East w Wielkiej Brytanii, Red Bull Music Festival: Electronic Closing Party w Norwegii, Santa Teresa Music & Arts Festival w Norwegii i wielu innych.

Yves Tumor – koncerty 2022

Co czeka na publiczność w tym roku? Yves Tumor – koncerty 2022! Artysta wyrusza w świat, aby promować swoją muzykę szerokiej publiczności. Pojawi się w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Holandii, Danii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie. Koncerty Yves Tumor odbędą się również podczas festiwali, m.in. All Points East 2022 w Wielkiej Brytanii, Mad Cool Festival 2022 w Hiszpanii, Big Ears Festival 2022, Electric Forest Festival 2022 w Stanach Zjednoczonych i Sziget Festival 2022 na Węgrzech.

Yves Tumor w Polsce

Już niebawem wielkie wydarzenie dla fanów artysty – Yves Tumor w Polsce! Amerykański muzyk zagra w Dolinie Trzech Stawów na OFF Festival Katowice, obok takich gwiazd, jak Molchat Doma, Metronomy, Iggy Pop, Altin Gün, Rina Sawayama, Q, Molchat Doma, DJ Seinfeld presents MIRRORS: LIVE!, Natalie Bergman, Bikini Kills, Squid, Dry Cleaning, Yard Act, Mdou Moctar, Erika de Casier, The Armed i innych. Nie możesz się doczekać? Pamiętaj, że bilet to jedyna gwarancja możliwości uczestniczenia w wydarzeniu!

Yves Tumor - Często zadawane pytania

  • Yves Tumor wydał albumy When Man Fails You (2015), Serpent Music (2016), Safe in the Hands of Love (2018), Heaven to a Tortured Mind (2020).
  • Yves Tumor tworzy muzykę w stylu electronic, experimental i rock.
  • Kariera Yves Tumor zaczęła się w 2010 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Yves Tumor
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/