Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta Yunè Pinku

Yunè Pinku

Sprawdź wydarzenia
Yunè PinkuSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce urodzenia:
Wielka Brytania
dyscyplina:
Muzyka elektroniczna i UK garage
social media:

Opis

YunèPinku (Asha Catherine Nandy) to urodzona w 2002 roku w Wielkiej Brytanii artystka specjalizująca się w muzyce elektronicznej oraz UK garage. Na swoim koncie ma jak na razie dwie EP-ki.

Początki muzycznej kariery

Nie każdy wie, kiedy tak naprawdę Yunè Pinku wystartowała ze swoją muzyczną karierą. Już w latach szkolnych uczyła się grać na kilku instrumentach (np. pianinie) i interesowała się szeroko pojętą muzyką, co pomogło jej później w rozwinięciu artystycznego talentu. Sięgała m.in. po irlandzką muzykę ludową, pop, dance-pop, R&B oraz trance. Pierwsze muzyczne materiały publikowała w mediach społecznościowych i popularnych w Wielkiej Brytanii platformach internetowych.

Remixy i numer „What You Like”

Zanim przejdzie się do krótkiego przestudiowania EP-ek wydanych przez Yunè Pinku, warto pochylić się nad tym, iż na początku swojej profesjonalnej przygody z muzyką artystka zabierała się za remixy. Słuchacze mogą ją też kojarzyć z numeru „What You Like” (plus Logic1000).

EP-ki i pozostałe kawałki

Jak już zostało wspomniane, Yunè Pinku opublikowała dwie EP-ki. Pierwszą z nich wydała w 2022 roku, natomiast drugą rok później (2023). Oto one:

  • „Bluff” (2022) – z utworami „Bluff”, „Affection”, „Laylo” i „DC Rot”,
  • „Babylon IX” (2023) – z kawałkami „Heartbeat”, „Blush Cut”, „Fai Fighter”, „Night Light”, „Trinity” i „Sports”.

Nie są to jednak jedyne utwory, które w tym czasie brytyjska artystka opublikowała na rynku, ponieważ „zaserwowała” słuchaczom jeszcze kilka innych numerów, w tym m.in. „Killing Bee” i „Dreams (Rework)”. Doszło do tego parę remixów – „Higher Than Ever Before” i „Make You Scream”.

Koncerty

Co ciekawe, Yunè Pinku regularnie koncertuje i do tej pory odwiedziła już m.in. Cardiff, Zurych, Sydney, Budapeszt czy też Londyn.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodziła się Yunè Pinku oraz jaką muzyką się zajmuje?
Yunè Pinku, a tak właściwie Asha Catherine Nandy, urodziła się w 2002 roku w Wielkiej Brytanii i na co dzień zajmuje się szeroko pojętą muzyką elektroniczną oraz UK garage. W latach szkolnych uczyła się grać na pianinie i interesowała się m.in. popem, dance-popem, R&B oraz irlandzką muzyką ludową. Koncertowała już m.in. w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Australii oraz na terenie Węgier.
Jakie EP-ki opublikowała już Yunè Pinku?
Yunè Pinku opublikowała do tej pory dwie EP-ki. Pierwszą z nich wydała w roku 2022 i nazwała ją „Bluff”, umieszczając na niej cztery numery. Drugą z kolei wypuściła rok później (2023) i była ona nieco bardziej rozbudowana, gdyż składała się z sześciu utworów. Artystka nazwała ją „Babylon IX”. Albumy były jasnym dowodem na to, że Yunè Pinku dysponuje wielkim muzycznym talentem i jest w stanie przekonać do siebie ogromną grupę miłośników muzyki elektronicznej. Dzięki nim zdobyła międzynarodową popularność i regularnie pojawia się na prestiżowych muzycznych wydarzeniach.
Z jakimi numerami kojarzona jest Yunè Pinku?
Yunè Pinku kojarzona jest z przeróżnymi utworami. Chodzi m.in. o kawałki „What You Like” (plus Logic1000), „Bluff”, „Dreams (Rework)”, „Sports”, „DC Rot”, „Night Light” i „Affection”, ale też remixy „Make You Scream” i „Higher Than Ever Before”.

Fani lubią też

Zobacz też