Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Yulia Zhuravleva

Yulia Zhuravleva

Yulia ZhuravlevaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Yulia Zhuravleva urodziła się w Moskwie w 1983 roku. W 1997 roku ukończyła Szkołę Tańca Klasycznego, kontynuując potem naukę w Państwowych Instytucie Choreograficznym na Białorusi, który ukończyła w 2002 roku. Yulia Zhuravleva dołączyła do Moscow City Ballet w 2013 roku, grając czołowe role w spektaklach "Don Kichot", "Jezioro Łabędzie", "Kopciuszek", "Romeo i Julia" oraz "Dziadek do Orzechów". Bilety na wydarzenia z udziałem artystki można kupić na stronie eBilet.pl.

Yulia Zhuravleva – wydarzenia

Yulia Zhuravleva występowała przed publicznością w wielu miastach i krajach. W jednym z wywiadów artystka wyznała, że najbardziej lubi wracać do Paryża. Nasz kraj również pozostaje miejscem, który chętnie odwiedza Yulia Zhuravleva. Balet w Polsce z jej udziałem można oglądać w największych miastach.

Miłośnicy baleriny chwalą jej delikatność i elastyczność. Gracja i elegancja to dwie cechy charakteryzujące styl tańca Yulii Zhuravlevy. Balet z występem artystki zawsze jest niezapomnianym doświadczeniem. Tancerka pracuje ciałem z niebywałym kunsztem i wdziękiem. Jak wspomniała w jednym z wywiadów Yulia Zhuravleva, balet, w którym najbardziej lubi występować, to "Romeo i Julia". Artystka uwielbia wzruszającą muzykę Siergieja Prokofiewa, choreografię Victora Smirnova-Golovanova oraz ponadczasową tragiczną historię dwojga młodych kochanków.

Yulia Zhuravleva często występuje w towarzystwie takich znakomitych tancerzy baletowych jak Talgat Kozhabayev, Liliya Oryekhova, Dzmitry Lazovik. Współpracuje z wybitnym choreografem Victorem Smirnovem-Golovanovem i uznaną baletmistrzynią Ludmiłą Nerubashchenko. W Polsce Yulia Zhuravleva zatańczyła m.in. w "Jeziorze Łabędzim", "Dziadku do Orzechów".

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie występuje Yulia Zhuravleva?
Yulia Zhuravleva w latach 2002-2010 była jedną z czołowych solistek Rostowskiego Państwowego Teatru Muzycznego, gdzie grała Lisę w "La Fille Mal Gardée", Julię w "Romeo i Julii", Kitri w "Don Kichocie", Ofelię w "Hamlecie" czy Klarę w "Dziadku do Orzechów". W latach 2010-2013 balerina pracowała w Kremlowskim Teatrze Baletowym – brała tam udział w produkcji P. de Beaune "Kleopatra", a także w "Pięknej i Bestii" W. Eaglinga. Z Moscow City Ballet artystka związana jest od 2013 roku.
Z czego znana jest Yulia Zhuravleva?
"Romeo i Julia", "Jezioro Łabędzie", "Don Kichot" i "Dziadek do Orzechów" to spektakle, z których znana jest Yulia Zhuravleva. Balet z udziałem artystki można oglądać w Polsce i w innych europejskich krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii. Bilety pozwalające na udział w wydarzeniach są dostępne również na naszej stronie.
Kiedy zaczęła się kariera Yulia Zhuravleva?
Yulia Zhuravleva od 4 roku życia ćwiczyła gimnastykę artystyczną. Mając 10 lat nawiązała współpracę z Instytutem Choreograficznym w Moskwie, gdzie zaczęła zawodowo trenować taniec klasyczny.

Fani lubią też

Zobacz też