Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Whitney Houston

Whitney Houston

Sprawdź wydarzenia
Whitney HoustonSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
60 lat
data urodzenia:
09.08.1963
miejsce urodzenia:
Newark
dyscyplina:
piosenkarka, aktorka, producentka filmowa, producentka muzyczna, aranżerka, autorka piosenek, modelka
social media:

Opis

Whitney Houston urodziła się w 1963 roku w Newark w stanie New Jersey. Jej matka była wokalistką gospel i R&B. W dzieciństwie Whitney również zaczęła śpiewać gospel, a także nauczyła się grać na fortepianie. Towarzyszyła matce podczas jej występów i śpiewała w chórkach innych artystów takich jak Chaka Khan.

Rozwój kariery muzycznej Whitney Houston

Na początku lat 80. Whitney Houston zaczęła pracować jako modelka, kontynuując jednocześnie karierę muzyczną. Nagrała balladę „Memories”, która ukazała się na płycie „One Down” zespołu „Material”. Producent muzyczny Clive Davis dostrzegł talent Whitney podczas jednego z jej klubowych występów i młoda wokalistka podpisała kontrakt z Arista Records w 1983 roku.

 

Jej debiutancki album zatytułowany „Whitney Houston” ukazał się w 1985 roku. Sprzedał się w 13 milionach egzemplarzy, a piosenki takie jak „How Will I Know” czy „You Give Good Love” zdobyły szczyty list przebojów. Kolejna płyta o nazwie „Whitney” ukazała się w 1987 roku. Pochodzący z niej utwór „I Wanna Dance With Somebody” trafił na pierwsze miejsce listy Billboard Hot 100. Trzecia płyta - „I'm Your Baby Tonight” była bardziej zróżnicowana niż poprzednie. Znajdował się tam między innymi duet ze Steviem Wonderem „We Didn't Know”. Pokrył się czterokrotną platyną w Stanach Zjednoczonych, sprzedając się w 10 milionach egzemplarzy na świecie.

 

W 1992 roku ukazał się film „Bodyguard”, w którym Whitney zagrała wraz z Kevinem Costnerem. Film zebrał negatywne recenzje krytyków, ale okazał się ogromnym komercyjnym sukcesem. Przeszedł do historii ze względu na ścieżkę dźwiękową z piosenką I Will Always Love You. Mimo, że autorką i pierwszą wykonawczynią tego utworu jest Dolly Parton, to wykonanie Houston okazało się kultowe. Utwór utrzymywał się na liście Billboard Hot 100 przez 14 tygodni i pokrył się czterokrotną platyną. Trafił też na pierwsze miejsca notowań w większości krajów. Kolejną rolą Houston była komedia z 1996 roku - „Żona Pastora”, gdzie zagrała u boku Denzela Washingtona.

 

W 1998 roku Whitney wydała album  My Love Is Your Love. Znalazł się tam między innymi duet z Mariah Carey - When You Believe. Zebrał świetne recenzje, ale nie cieszył się już tak dużą popularnością wśród słuchaczy. Ostatni album artystki I Look to You pochodzi z 2009 roku. Whitney Houston zmarła w 2012 roku. Piosenki z repertuaru Whitney Houston są wykonywane przez wielu artystów.

Whitney Houston w Polsce

Whitney Houston w Polsce zobaczyć można show poświęcone jej twórczości - Whitney — Queen of the Night. Wykonuje je grupa tancerzy i wokalistów, którzy koncertują na całym świecie.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, domena publiczna 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też